Jim Butcher – Fırtına Büyücüsü

Blog turu kapsamında bu ay Jim Butcher okuduk! Dresden Dosyaları serisinin ilk kitabı olan Fırtına Büyücüsü, çok fazla vaktinizi ve dikkatinizi almayacak oldukça eğlenceli bir kitap. Büyücüleri ve karizmatik karakterleri seviyorsanız, Dresden Dosyaları’nı da çok seveceksiniz.

Fırtına Büyücüsü Jim Butcher

Fazlasıyla ciddi olmaktan kaçınan yazarları seviyorum, özellikle yazdıkları kitap büyü ve benzeri konuları işliyorsa. Jim Butcher da Fırtına Büyücüsü ile harika bir iş çıkarmış. Bu ilk roman oldukça sürükleyici ve işin eğlencesini de kaybetmiyor. Harry Dresden ise tüm salaşlığı ve “normalliği” ile hemen sempatinizi kazanacak emin olun. Bu tür kitapları seviyorsanız muhakkak göz atın derim. Dresden Dosyaları serisinin bir de dizisi var! Kitaplarla birlikte tüketilebilir. Serinin ikinci ve üçüncü kitabını da en kısa zamanda yazacağım.

The Dresden Files

İthaki Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısını aşağıda bulabilir, kitabı buradan satın alabilirsiniz.

Harry Dresden işinin en iyisiydi. Eh, teknik olarak o işi yapan tek kişiydi. Dolayısıyla Chicago Emniyet Müdürlüğü fanilerin yaratıcılığını ya da kapasitesini aşan bir vakayla karşılaştığında cevaplar almak için onun kapısını çalıyordu. Çünkü ‘günlük’ dünya aslında tuhaf ve büyülü şeylerle dolup taşıyordu ve bunların büyük bölümünün insanlarla arası iyi değildi. İşte Harry burada devreye giriyordu. Sorun çıkaran tuhaf şeyleri enselemek için bir büyücü gerekiyordu.

Tek bir sorun vardı. Harry tabiri caizse sinek avlıyordu. Bu yüzden polis kara büyüyle işlenmiş bir çifte cinayet vakası için ondan yardım isteyince Harry’nin gözlerinde dolar işaretleri belirdi. Ama kara büyünün olduğu yerde onu yapan bir kara büyücü de vardır. Ve o kara büyücü Harry’nin ismini biliyordu. Olaylar işte o noktada… ilginçleşmeye başladı. Büyü. İnsanı ölüme götürebilir.

Jim Butcher

Blog turu kapsamında kitapla ilgili diğer fantastik bilgileri aşağıdaki bloglarda bulabilirsiniz! Keyifle!

Yazar Röportajı: Zimlicious
Ön Okuma: Kağıt Kız
Kitap Yorumu ve Okuyucu Testi: Kitabısevda
Kitap Yorumu: Kitap Esintisi
Kitap Yorumu ve Alıntılar: Sevgili Kitap
Kitap Yorumu: Romancekolik
Kitap Yorumu ve Daha Fazla Dresden: Kitap Hayvanının Günlüğü 

 

Comments are closed.

Menüye dön