Hafiyenin El Kitabı – Jedediah Berry

Hafiyenin El Kitabı kapağının güzelliği ve isminin çekiciliği ile insanın hemen kurcalamak istediği, karşı koyamadığı kitaplardan biri kanımca. Her bölümün başında yazan kısa kısa cümleler de iyice meraklandırıyor okuru. Okuduktan sonra da geriye bir tek şu cümle kalıyor; Hafiyenin El Kitabı kelimenin tam anlamıyla orijinal bir kitap!

Hafiyenin El Kitabı - Jedediah Berry

Hafiyenin El Kitabı’nda olay örgüsü başlı başına bir cevher, o kadar yaratıcı ki beyniniz bayram edecek emin olun. Yazarın dehasına tekrar tekrar hayran kalacak, kaybolmaktan resmen zevk alacaksınız. Ayrıca Jedediah Berry’nin yarattığı atmosfer ise rüya gibi (pun intended), içinde yaşamak istedim kitap boyunca. Size hayaller kurduran kitaplardan hoşlanıyorsanız, buna da bayılacaksınız demektir. Çoğu imge de aklınızdan çıkmayacak uzunca bir süre. Belki biraz kafanız karışacak ama olayları akışına bırakıp, o mükemmel dünyanın zevkine bırakırsanız kendinizi, düğümler çözülecek. İlginç bir kitap arıyorsanız, mutlaka göz atın derim. Keyifle!

jedediah berry

Siren Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, hemen almak için de buraya!

Rüyalar ve gerçekler… İkisini ayırt edebildiğinizden emin misiniz?

Hatırladığınız bir şeyi kaç kere rüyanızda gördüğünüzü, ama aslında yaşamadığınızı fark ettiniz?

Rüyanızda gördüklerinizin gündelik yaşantınızda karşınıza çıktığı oldu mu hiç? Kaç kere belki bir gün öncesinde çözülmez görünen bir uyanınca çözüverdiniz? Yağmurun hiç durmadan yağdığı bir kent. Masa başında çalışan, hayat yoksunu bir adam. Kentin orta yerinde, paslanmış, küflenmiş, çürümüş bir panayır. Düşleri bile belgeleyen, herkesi izleyen amansız bir takip sistemi. Ve tüm bunların ortasında, olanca şaşkınlığıyla, durmaksızın düşlere uyanan bir adam. Hafiyenin El Kitabı, cinayetler, filler ve düşler ekseninde dönen amansız bir macera. Algının tüm kapılarını zorlayan, yakanıza yapışan, ısrarlı bir rüya gibi. Dashiell Hammett (2009) ve William L. Crawford ödüllü bu ironik polisiye, iddialı bir yazardan iddialı bir çıkış romanı.

Menüye dön