Jean Rhys – Geniş Geniş Bir Deniz

Geniş Geniş Bir Deniz, daha kitap başlamadan çevirmeni Pınar Kür’ün önsözüyle çarpıyor insanı. Jean Rhys ve kitapları hakkında yazdıklarını okuduktan sonra yazarın tüm kitaplarını okuyası geliyor insanın. Geniş Geniş Bir Deniz ile Jean Rhys ile tanışmak ise sanırım yazara bağlanmak için en kolay yol. Bu kitabın gerçeküstü havasına kapılmamak elde değil.
Karayipler’in o büyülü dünyasında başlayan hikaye İngiltere’de kasvetli bir evde sona eriyor. Anneden kızına ulaşan tüm o hüznü damarlarınıza kadar hissederken, arka planda doğanın güzelliği ile sarsılacaksınız bir yandan. Çiçeklerin kokusunu duyup, nehrin sesini duyacaksınız. Rhys bu çok satan romanında çarpık ilişkileri ve nefretle hareket eden toplumu şahane bir şekilde açığa çıkarıyor. Kadınların böyle bir toplum içinde delirmesine doğru düzgün üzülemiyorsunuz bile. Jane Eyre okuduysanız çok daha fazlasını göreceksiniz, okumadıysanız da önyargısınız gözlerle bakabilecek ve Jane Eyre’i merak edeceksiniz. Şiddetle tavsiye ediyorum. Özellikle kadınlar okusun!

Geniş Geniş Bir Deniz

Tanıtım Yazısı:
Jane Eyre adlı ünlü romanı okumuş olabilirsiniz. Okudunuzsa, o kitapta, evin üçüncü katında, kilit altında tutulan deli kadın, birtakım sorularla birlikte sizin de kafanıza takılmış olabilir. Kimdir bu kadın? Neden kilit altındadır? Gerçekten deli midir? Deliyse neden delirmiştir? Peki ama delilik dediğimiz şey nedir? Ünlü İngiliz kadın yazarı Jean Rhys, ünlü Jane Eyre romanındaki o deli kadın’dan yola çıkarak, ama o romandan tümüyle bağımsız, o romandan çok daha etkileyici, çarpıcı, tüm alışılmış değer yargılarını sarsacak bir trajedi yazmış. Geniş Geniş Bir Deniz, ondokuzuncu yüzyılda geçen, ama çağımızı yansıtan bir trajedi. Çağdaş Batı Edebiyat’ının en önemli, en ilginç yazarlarından biri olan Jean Rhys’ın bu en ünlü yapıtını, yine ünlü bir romancımız olan Pınar Kür’ün Türkçesiyle okurlarımıza sunmaktan kıvanç duyuyoruz.
Buradan satın alın: Jean Rhys – Geniş Geniş Bir Deniz 
Bu kitapla ne dinlenir: Tango! Mümkünse Astor Piazzolla’dan olsun. Arkada hafif hafif çalarken kitaba enfes bir şekilde eşlik ettiğini göreceksiniz.
Bu kitapla ne içilir: Rom!

Bu kitap daha önce Can’la Bir Sene‘de yayımlandı.
Menüye dön