Japon Yapmış Türk Gezmiş – Onur Ataoğlu

Japon Yapmış Türk Gezmiş Onur Ataoğlu’nun Japon Yapmış serisinin ne yazık ki son kitabı. Benim gibi Japon ve Japonya düşkünü insanlar için eşsiz bir seri bu diyebilirim. Eşsiz çünkü bir Türk tarafından sadece Türklerin anlayabileceği esprili bir dille yazılmış. Japonya gibi bir ülkeyi şahsımıza münhasır hallerde nasıl göreceksek öyle anlatmış yazar. Gerçekten çok severek ve gülerek okudum anlayacağınız.

Japon Yapmış Türk Gezmiş adı üstünde bir kitap. Onur Ataoğlu’nun Japonya’da gezdiği yerleri onunla birlikte tekrar gezip, gözlemlerine ortak olacaksınız. Japonya’ya binlerce kez daha şaşıracak ama aşık olmaktan da geri kalmayacaksınız. Yazarın da üstüne basa basa belirttiği gibi bu zıtlıklar ülkesi sizi hayrete düşürecek. Bilmem kaç zamandır Japonya’ya gitme hayalleri kuruyorum? Bu kitaptan sonra hayallerim iyice dallanıp budaklandı ve açıkçası hem bütçe hem de zaman açısından geziyi gerçekten “hayal” etmeye başladım. Ne inanılmaz bir kültürü, ne inanılmaz bir coğrafyası var Japonya’nın! Tokyo’dan Okinawa’ya inanılmaz bir yolculuk sizi bekliyor. Serinin önceki kitaplarını okumadıysanız önce onları okuyun sonra bu kitaba başlayın derim. Öğreneceğiniz ve güleceğiniz çok şey olacak yol boyunca. Keyifle!

Japon Yapmış Türk Gezmiş - Onur Ataoğlu
Kyoto

Çınar Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Japon Yapmış Türk Gezmiş – Onur Ataoğlu

Japonlar, efsanelerinde kendilerini kutsal ruhların soyundan gelen özel bir kavim olarak anlatır. Japon Yapmış Türk Gezmiş’i okuduktan sonra o efsanelere hak vereceksiniz. İşte Tokyo’dasınız: O büyük karmaşanın içinde öylesine dingin bir düzen var ki şaşırıyor ve düşünüyorsunuz; bunu dünyalılar yapmış olamaz!

Hiroşima’nın hüznü, Osaka’nın coşkusu, Sapporo’nun buzdan heykelleri, Okinawa’nın tropik kumsalları, Nikko’nun filozof maymunları, Nara’nın bisküvit dilenen geyikleri, Kyoto sokaklarında süzülen geyşalar, topuklu ayakkabılarıyla Fuji Dağı’na tırmanan çılgın kızlar…

Japonya’yı Onur Ataoğlu’nun kılavuzluğunda gezerken hayran olacağınız çok yer, şaşıracağınız çok şey bulacaksınız.

Serinin diğer kitapları:

Japon Yapmış
Japon Ne Yapmış

Bu kitap Japon Edebiyatı – Bir Ülkeyi Kitaplardan Tanımak projesi kitaplarından biri. Siz de Japon edebiyatı ile daha fazla haşır neşir olmak isterseniz beklerim! 

Menüye dön