Infinity in the Palm of Her Hand – Gioconda Belli

Infinity in the Palm of Her Hand Nikaragualı yazar Gioconda Belli’nin zevkle okuduğum bir kitabı oldu. Adem ve Havva’nın romanı bu kitabı. Bu ikilinin cennetten atıldıktan sonra ne yaptıklarını anlatıyor yazar. Hiç ilgimi çekmeyen bir konu hakkında meraklanmama sebep olduğu için sempatiyle yaklaştım kitaba. İyi ki okumuşum, müthiş bir kaçış romanı oldu bu benim için.

Infinity in the Palm of Her Hand - Gioconda Belli

Cennetten kovulan Adem ve Havva’nın dünyayı keşfederken yaşadıklarını okumak eve tıkılıp kaldığım şu günlerde bana çok iyi geldi. Onlarla birlikte yağmuru, açlığı, tokluğu, sıcağı, soğuğu ve acıyı yeniden keşfettim. Eşime tekrar aşık oldum ve tekrar sinir oldum. Yazarın Havva karakterini özene bezene yaratmasına da hayran kaldım. Havva ve Adem’in aralarındaki o “tanıdık” ilişki dinamiğini yazar isyan edercesine yazmış sanki; bunu da çok beğendim.

Özetle, Infinity in the Palm of Her Hand beklenmedik sonuyla beni şaşırtmayı başardı ve yaradılış üzerine çokça düşünmeme sebep oldu. Tadını kaçırmamak adına sonunda ne olduğunu anlatmayacağım ama okuyan herkes için hoş bir bakış açısı sunacağına eminim. Keyifle!

Harper Perennial’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Infinity in the Palm of Her Hand – Gioconda Belli

Prepare to enter a fascinating, primitive universe that goes back to the very beginning, to the story upon which Western civilization is based. Poetry and mystery go hand in hand in this transcendent novel about mankind, as never before imagined. Join Adam and Eve as they discover the world for themselves, feel their confusion and panic when they face punishment, and observe in awe as they experience the power to give life and, eventually, the ability to take it away to survive.

From internationally acclaimed poet and author Gioconda Belli comes a beguiling and soulfully rewarding novel–a parable that captures our own time and our own uncertain future.

Bu kitap Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2020 kitaplarından biri. Siz de katılın, 2020 boyunca birbirinden enfes yazarları keşfedip, onların büyüsüne kapılın. Kitaplığınızda İspanyol diline yer açmanın vakti geldi!

Menüye dön