Ina May’in Doğuma Hazırlık Rehberi – Ina May Gaskin

Ina May’in Doğuma Hazırlık Rehberi kanımca Sinek Sekiz’in dilimize kazandırdığı en güzel kitaplardan biri. Uzunca bir süre çocuk sahibi olmayı düşünmesem de olur da bir gün çocuk sahibi olacaksam nasıl olması gerektiği üzerine çok düşündüm. Bu kitaptan sonra nasıl olması ve nasıl olmaması gerektiğine dair çok güçlü fikirlerim var artık.

ina may'in doğuma hazırlık rehberi

Ina May’in Doğuma Hazırlık Rehberi doğal bir doğum yapmak isteyen her anne adayının okuması gereken bir kitap. Aslını isterseniz anne olmak isteyen her kadının okuması gerek bu kitabı diye düşünüyorum. Bir insanın başına gelebilecek en mucizevi şeylerden biri olan doğumu sadece hastanede gerçekleştirebileceklerini düşünen kadınlar için bambaşka bir kapı açacak. Ben annemin kardeşimi dünyaya getirirken hastanede yaşadıklarını dinledikten sonra zaten ülkemizde asla çocuk sahibi olmayacağımı biliyordum. Bu kitaptan sonra doğum hakkında biraz daha pozitif düşünebildim nihayet. Sevgili kadınlar, anne adayları; alın bu kitabı okuyun. Nasıl doğum yapacağınız sizin bileceğiniz iş elbette, ancak bu kitaptaki doğum hikayelerini okumak hoşunuza gidecektir eminim. Keyifle!

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Ina May’in Doğuma Hazırlık Rehberi – Ina May Gaskin

Uzun süredir Türkçe çevirisi beklenen, doğal doğum üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biri. Hamileler, doulalar, ebeler ve doktorlar için bir başucu kitabı.

“Tüm hamile kadınlar için en büyük temennim bu kitabı okumaları ve bilgeliğinden faydalanmaları. Bunu yaptıklarında içlerindeki dişil bilgeliği hatırlayacak ve asla unutmayacaklar. Ina May’e tüm kalbimle teşekkür ederim, böylesine bir doğal doğum rehberini yazdığı için. Bu bilgi dünyayı değiştirebilir.”
-Christiane Northrup –

“Nasıl doğduğumuzdan daha önemli bir şey yok. Çok uzun zamandır bu basit gerçeği unuttuk. Ina May’in kitabı doğumun insanı güçlendiren güzelliğiyle tekrar bağlantı kurabilmek adına ihtiyacınız olan tek şey.”
-Alice Walker-

“Ina May Gaskin muhteşem bir ebe ve harikulade bir hikaye anlatıcısı. Aynı zamanda doğumun hem gerçek hem de mecazi anlamdaki yeriyle ilgili derinlemesine düşünen bir yazar. Bu kitap, bebek bekleyen her annenin başucunda durması gereken bir eser.”
-Chris Bohjalian-

Bu kitap “Sinek Sekiz Kitaplığı, Daha İyi Bir Yaşam İçin!” okuma projesi kitaplarından biri. Hayatınızı değiştirmek için siz de katılın!

Menüye dön