İçimizdeki Melek, Michelangelo’nun Sırrı – Chris Widener

İçimizdeki Melek bir oturuşta okunabilecek, roman tadında yazılmış bir kişisel gelişim kitabı. Aslında pek kişisel gelişim kitabı da demek istemiyorum, daha çok bir motivasyon kitabı diyebiliriz. Michelangelo’yu çok sevdiğimden ve sanırım hala ne yapmak istediğimi bulamadığımdan kitaba bir şans vermek istedim. Hayatımı değiştirdiğini söyleyemeyeceğim ancak beynime ileride yeşereceğine inandığım güzel tohumlar da atmadı değil.

İçimizdeki Melek, Michelangelo ve çalışmaları üzerinden hayata, kendimize ve yapmak istediklerimize nasıl yaklaşmamız gerektiğini anlatan hoş bir kitap. Bir roman gibi yazıldığından okuması da zevkli ve insanı kesinlikle sıkmıyor. Çok bir beklentiniz olmadan okuduğunuzda, hem Michelangelo hakkında birkaç güzel şey öğrenecek hem de belli başlı konularda eyleme geçmek isteyeceksiniz. Eğer motivasyon için bir kitap arıyorsanız ve kişisel gelişim kitaplarından pek hoşlanmıyorsanız önerebilirim. Keyifle!

İçimizdeki Melek, Michelangelo'nun Sırrı - Chris Widener

Optimist Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: İçimizdeki Melek, Michelangelo’nun Sırrı – Chris Widener

Öyle bir an gelirki ya başkası tarafından belirlenmiş bir yaşam sürmek ya da dilediğiniz gibi yaşamak arasında bir karar vermeniz gerekir.
Koca bir mermer bloğu yontmakla meşgul olan ünlü Rönesans sanatçısı Michelangelo’ya bir delikanlı, niçin bu yorucu işle uğraştığını sorar. Daha sonra en ünlü heykeli David’e dönüşecek olan mermerden başını kaldıran sanatçı bu soruyu şöyle yanıtlar:
“Genç adam, bu kayanın içinde bir melek var ve ben onu özgürlüğe kavuşturuyorum”
İçimizdeki Melek kitabında ünlü konuşmacı yazar Chris Widener Michelangelo’nun bu sözünden çıkarak hepimizin içindeki gizli potansiyeli keşfetmenin yolunu ortaya koyuyor.
Bu unutulmaz öyküde düş kırıklığına uğramış Amerikalı işadamı Tom Cook yaşamına yeni bir yön verebilmek amacıyla İtalya’ya gider. Son uğrak yeri olan Floransa’da karşılaştığı gizemli bir yaşlı adam ona Michelangelo’nun sanatını ve yaşamını anlatır. Michelangelo’nun sırları ona –ve hepimize– tutkumuzun peşine düşme gücünü nereden alabileceğimizi göstermektedir.
Herkes hem kral, hem savaşcı; değerli ve başarılı bir kişi –güzel güçlü–olmak o muazzam kapasiteye sahiptir.

Menüye dön