How to Breathe – Ashley Neese

How to Breathe, içinde yirmi beş özel duygu durumu için nefes teknikleri barındıran bir kitap. Özellikle konuyla ilgili hiçbir şey bilmeyenler için iyi bir kitap olabileceğini düşünüyorum. Ancak piyasada daha iyisi var mıdır acaba diye de merak ediyorum.

How to Breathe - Ashley Neese

Ashley Neese kendi hayatından yola çıkarak nefesin hayatımızdaki önemini anlatıyor kitabın ilk bölümlerinde. Sonraki bölümlerde ise sinirden yaratıcılığa kadar farklı durumlar nasıl nefes almamız gerektiğini detaylı bir şekilde anlatıyor. Bazıları sadece 5 dakika sürerken bazıları yarım saate kadar çıkabiliyor. Elbette bu nefeslerin başlangıç ve deneyimli seviyeleri de mevcut. Bu tekniklerin hepsini ise yıllar içinde kendisi keşfetmiş.

Kitabın tasarımının enfes olduğunu hemen belirtmek istiyorum. Fotoğraflardan sayfa tasarımlarına kadar kitabın her şeyi gerçekten özenle yapılmış. Ancak neden bilmiyorum kitabın içeriğini tasarımı kadar beğenemedim. Belki bana biraz fazla basit gelmiş olabilir çünkü konuyla uzun zamandır haşır neşirim. Nefesin kıymetini uzun zaman önce keşfettim. Siz de keşfetmek isterseniz iyi bir başlangıç kitabı olabilir. Keyifle!

September Publishing’den çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: How to Breathe – Ashley Neese

A simple guide to breathwork by a lauded expert that takes you through 25 simple practices for everyday situations, such as de-stressing, managing anger, falling asleep, connecting with others, and more.

In How to Breathe, breathwork expert Ashley Neese gives practical guidance for channeling the power of your breath to help you tackle common challenges with mindfulness and serenity. The book first introduces you to the foundations of breathwork, outlining the research-supported benefits of the practice and explaining how the breath relates to emotions and resilience. Neese then offers 25 customized practices that she has created for clients over the last decade. Each practice features an introduction explaining the origin, benefits, and purpose of the breathwork, followed by step-by-step instructions and post-practice notes. With transporting photography and modern design, How to Breathe shows how small exercises can have a huge impact on daily health and happiness. 

Menüye dön