Hiromi Goto – Yarım Dünya

Yarım Dünya Hiromi Goto’nun okuduğum ilk kitabı ve rahatlıkla söyleyebilirim ki büyüklü küçüklü tüm ailenin okuyabileceği, özellikle gençlerin çok seveceği bir kitap bu. Fantastik bir kitap oluşu sizi düşündürmesin, adamakıllı bir roman size neler katabiliyorsa, bu kitapta da onu bulacaksınız emin olun. Hatta bazı durumlarda çok daha fazlasını bulacaksınız diye düşünüyorum. Konusunu ayrı, savunduklarını ayrı seveceksiniz. Yine bir Japon, yine harika bir kitap!

Yarım Dünya Hiromi Goto

Yarım Dünya ile Japon bir yazarı ilk kez dilimizde okumuş oldum, İthaki Yayınları’na ve çevirmen Bülent O. Doğan’a teşekkürlerimi sunarım; gayet güzel bir çeviri olmuş. Konu zaten yeteri kadar çekici ve sürükleyici, bir de dil akıp gidince geriye zevk almaktan başka bir şey kalmıyor. Kitaptaki dünya, birbirinden değişik karakterler, Asya kültürü etkileri ve sembolizm aklınızı başınızdan alacak. O güzelim dünyada dolanırken, yazarın nasıl bir insan olduğunu da merak edeceksiniz. Fantastik romanları seviyorsanız zaten bunu da çok seveceğinize eminim ancak benim gibi biraz daha itinayla yaklaşıyorsanız tam size uygun bir kitap olabilir bu. Sadece fantastik olmakla kalmayıp Asya kültürü üzerine bir şeyler öğrenirken bulacaksınız kendinizi. Bir de kapağın ne kadar şahane olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Hatta illüstratör Jillian Tamaki ödül de kazanmış bu çalışmasıyla .

Yarım Dünya Hiromi Goto

İthaki Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım videosu ve yazısı aşağıda, almak için de buraya: Hiromi Goto – Yarım Dünya

Goto’nun çılgın ve karanlık dünyasında bir yolculuğa çıkmaya hazır olun…
Sevgi dolu ama ihmalkar bir annenin tek kızı olan Melanie Tamaki çevrede pek rağbet görmeyen bir çocuktur. Fakat bir gün okuldan eve dönüp annesinin ortadan kaybolduğunu fark etmesiyle tüm hayatı değişir: Bay Tutkal adlı pespaye bir yaratık onu Yarım Dünya’ya götürmüştür. Böylece Melanie annesini kurtarmak üzere Yarım Dünya’ya doğru zorlu ve karanlık bir yolculuğa çıkar.
Ödüllü yazar Hiromi Goto’dan macera dolu, çarpıcı bir roman…
Hayao Miyazaki’nin Neil Gaiman’ın Coraline’nini filme çektiğini hayal edin…
Goto’nun çılgın ve karanlık dünyasında bir yolculuğa çıkmaya hazır olun…

“Sıradışı ve unutulmaz bir eser.”
-Neil Gaiman-

Sonraki yazı ➝

Comments are closed.

Menüye dön