Hepimiz Tamamen Kendimizi Kaybettik – Karen Joy Fowler

Hepimiz Tamamen Kendimizi Kaybettik Karen Joy Fowler’ın birçok ödül alan ve birbirinden iyi yazarlar tarafından övgü yağmuruna tuttuklan bir kitabı. Çoğu okur tarafından da hayli sevilmiş ve kısa zamanda çok satanlar listesine girmiş. Okuması hayli kolay ve insanı yormayan, çerez bir kitap arıyorsanız sizin de sevebileceğinizi düşünüyorum.

Hepimiz Tamamen Kendimizi Kaybettik - Karen Joy Fowler

Hepimiz Tamamen Kendimizi Kaybettik

Jane Austen Kitap Kulübü adlı romanı ve kitaptan uyarlanan filmle tanınan yazarı daha önce hiç okumamıştım. Hepimiz Tamamen Kendimizi Kaybettik de okurken insanda bundan çok iyi film olur aslında dedirten bir kitap aslını isterseniz. Her aile kendi içinde değişik dinamiklere sahip olsa da, hepsinin birbirinden ilginç hikayeleri olsa da bazıları gerçekten insanı hayrete düşürüyor. Bu kitaptaki aile de insanı gerçekten şaşırtan bir aile diyebilirim. Çocukken dünyayı nasıl algıladığımızı da düşündürtüyor insana kitap. Büyümek, büyürken hatalar yapmak, pişman olmak, geri dönememek, özlemek ve unutmak… İlginç bir konuyla işlenmiş bu duyguları okuyabilirsiniz Hepimiz Tamamen Kendimizi Kaybettik’de. Bu tür romanlardan hoşlanıyorsanız ve şu sıralar kafanız yoğunsa, sizi hiç zorlamayacak, çerez bir kitap arıyorsanız hoşunuza gidebilir.

“Ne başarırsan başar, asıl önemli olan nerede başarısız olduğundur.”

Hepimiz Tamamen Kendimizi Kaybettik - Karen Joy Fowler

Aylak Kitap’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Hepimiz Tamamen Kendimizi Kaybettik – Karen Joy Fowler

Cook ailesiyle tanışın!

Birbirini çok seven ama kusurlu insanlardan oluşan bir aile… Anlatıcımız Rosemary Cook’un çocukken yaptığı en iyi şey konuşmakmış. O altı yaşındayken korkunç bir olay olmuş, o kadar korkunç ki, Rosemary’yi sessizleştirmiş ve ailesini mahvetmiş. Şimdi, onun hayran olduğu ağabeyi bir terörist olarak FBI tarafından aranıyor. Hayat dolu bir kadın olan annesi artık bir hayalete dönüşmüş durumda; akıllı ve buyurgan babası ise kara kara düşünen, mesafeli bir adam. Ya Rosemary’nin sevgili kız kardeşi, yaptığı her yaramazlıktaki suç ortağı Fern? Onun kaderiyse, ailesinin asla hayal edemeyeceği kadar korkunç!

“Bu unutulmaz roman sıradışı bir ailenin kalbine yapılan gizemli ve güzel bir yolculuk, ‘insan’ olmanın anlamı üzerine bir uyarı öyküsü. Sonunda, yalnızca yüreğinizi burkmakla kalmıyor; onu ele geçiriyor ve geri vermiyor.”
-Dan Chaon-

“Bir kitap beni bu kadar duygulandırmayalı seneler oldu. Sabahın üçünde bitirdiğimde ağladım, sonra son bölümü bir kez daha okudum ve yine ağladım.”
-Ruth Ozeki-

“İnsanlar bir şeyin mükemmel olduğunu anlatmaya çalışırken akıl almaz ve inanılmaz der ya? Karen Joy Fowler’ın yeni kitabı mükemmel: kesinlikle akıl almaz ve tamamen inanılmaz, komik, etkileyici, eğlenceli bir kitap, aynı zamanda bilim tarihindeki utanç verici bir dönemle dürüst bir yüzleşme.”
-Mary Doria Russell-

Menüye dön