Yaşlı Oduncu İle Tilki – Hassan Amekan

Yaşlı Oduncu İle Tilki Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl’ın okunan ilk kitabı olması sebebiyle gönlümde ayrı bir yere sahip oldu. Hem kedim Lebowski’ye, hem de eşime okudum kitabı. İkisini de mışıl mışıl uyutmayı başardığı için (gerçi ikisi de her daim uyumaya hazır ama olsun) gerçekten çok başarılı olduğunu düşünüyorum!

Yaşlı Oduncu İle Tilki - Hassan Amekan

Hassan Amekan’ın çizgileri o kadar hoş ki kitabı okurken durup durup resimleri inceledim. Zaten “Birlikte Okuyalım” dizisinin amacından biri de bu. Çocuğunuzla birlikte hem masalları hem de resimleri keşfetmek. Görsel dünyanın zenginliği beni her zaman büyülemeyi başarmıştır. Özellikle bu tür çocuk kitaplarında renklerinden çizgilerine hikayenin çekici bir şekilde anlatılmasının büyük önemi var. Hassan Amekan bu konuda enfes bir iş çıkarmış ortaya. Yıllardır birçok kitaba imzasını atan sanatçı aynı zamanda hikayeyi de oluşturuyor. Yaşlı Oduncu İle Tilki’nin hikayesi de en az görselleri kadar sevimli. Oduncu bir gün çok aç olan bir tilkiye rastlar ve ona bakmak için eve götürür. Bir zaman sonra diğer hayvanlar da oduncunun evine gelir ki zaten oduncu onlar için kapıyı açık bırakır. Oduncu ve hayvanlar kısa sürede çok iyi anlaşmaya başlarlar ve her günü birlikte geçirirler. Yalnızca akşam olduğunda herkes kendi evine uyumaya gider. Ancak bir gün yaşlı oduncu hayvanlardan yanında kalmalarını ister. Bunun oduncu için büyük bir önemi vardır çünkü kendi başına altından kalkamayacağı bir iş gelmiştir başına. Henüz okumayı sökmemiş çocuklar için enfes bir kitap bu. Birlikte okumak da çok iyi gelecek emin olun. Keyifle!

Yaşlı Oduncu İle Tilki
Hikayeyi çok seven eşim de elbette fotoğrafa katkıda bulunacaktı.

Kitapta beni gülümseten cümleler: Zamanla, ormandaki vahşi hayvanlar oduncunun iyi biri olduğunu, hayvanları çok sevdiğini anladı ve ondan korkmamaya başladı.

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Hassan Amekan – Yaşlı Oduncu İle Tilki

Yaşlı oduncu ormanda açlıktan kıvranan bir tilkiye rastlar. Dostlukları da böyle başlar. Bir süre sonra ormandaki tüm hayvanlar, oduncunun minik kulübesine misafir olur.

Dizi: Birlikte Okuyalım
Yaş aralığı: Bu dizi herkes için!

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön