Haruki Murakami’nin Son Kitabı, Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage

Haruki Murakami’nin yıllardır beklediğimiz son romanı Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage 12 Ağutos’ta ingilizce çevirisiyle İngiltere’de satışa çıkacak. Harvill Secker Yayınevi’nin belirttiğine göre kitap geçtiğimiz Nisan’da Japonya’da ilk haftasında bir milyon adet sattı. Çoğu Avrupa ülkesinde de şimdiden çok satanlar listesine girdi.

Colorless Tsukuru Tazaki Haruki Murakami

Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage dilimize ne zaman çevrilir emin değilim ama ben yine İngilizce çevirisi okuyacağım. Gönül Jay Rubin çevirisini okumak istese de bu kez Philip Gabriel çevirisini okuyacağız. Elime geçtiği anda muhakkak yazacağım zaten. O zaman kadar yeni kitabın kapağından bahsedeceğim.

Colorless Tsukuru Tazaki Haruki Murakami

Random House Avustralya kitabın ilk baskılarında kitapla birlikte çıkartma seti de verecek. Beş Japon tasarımcının hazırladığı bu çıkartmalar ile okuyucular kendi kapak tasarımlarını yapabilecekler.

Colorless Tsukuru Tazaki Haruki Murakami

Çıkartmalar kitaptaki karakterlerden esinlenerek yapılmış, hepsinin kendi hikayeleri var. Yani okurlar kitabı okudukça hangi çıkartmayı nereye yapıştıracaklarını kendileri belirleyerek, kendi hikayelerini oluşturabilecekler. Keşke tüm ülkelerde böyle bir çalışma yapılsaydı, hayli keyifli olabilirdi. Her şeye rağmen yıllar sonra yeniden Haruki Murakami okuyabilmek bile çok güzel olacak. Yeni haberler alır almaz paylaşacağım.

Menüye dön