Haruki Murakami – After the Quake

Ahhh… Nasıl özlemişim! Nasıl özlemişim Murakami dünyasını, insanlarını, dinginliğini ve enteresanlığını… After the Quake’i okurken eski bir dostla muhabbet eder gibi hissettim. Bir yazarın bunu hissettirebilmesi çok ilginç geliyor bana. Tamam insan kendinden bir şeyler  bulur eserde muhakkak ama kendi adıma bu denli bir yakınlık çok değişik geliyor. Arkadaşla dost arasındaki fark gibi diyebilirim. Neyse! Murakami’nin çağdaşı olmak ne büyük şans diyor ve kitaba geçiyorum.

haruki murakami - after the quake

After the Quake, 1995’te meydana gelen Kobe depreminden sonra yazılmış, birbirinden değişik altı öykü içeren bir kitap. Karakterlere yine aşık olacaksınız, yine o dünyada yaşamak isteyeceksiniz. Dünyayı kurtarmaya çalışan bir kurbağa, tanrının oğlu olarak yetiştirilen bir adamın babası olabilecek bir yabancıyı takibi ve daha niceleri ile rüyalarınızı kıskandıracak öykülere dalacaksınız.

Haruki Murakami - After the Quake

En son 2012 başlarında Murakami okumuştum. Yeni seneye 1Q84‘le başlamak hayli ilginç olmuştu. O kitaptan sonra da Murakami‘yi gerçekten yavaş okuma kararı vermiştim. Kitaplarının tümünü okumamam bundandır. Başım sıkıştığında okumak üzere kitaplıkta bekliyorlar beni, baktıkça heyecanlanıyorum! Var mı sizin de böyle beklettiğiniz yazarlarınız?

Kitabın (dilimize çevrilmediği için İngilizce) tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Haruki Murakami – After the Quake

The economy was booming. People had more money than they knew what to do with. And then the earthquake struck. For the characters in After the Quake, the Kobe earthquake is an echo from a past they buried long ago. Satsuki has spent thirty years hating one man: a lover who destroyed her chances of having children. Did her desire for revenge cause the earthquake? Junpei’s estranged parents live in Kobe. Should he contact them? Miyake left his family in Kobe to make midnight bonfires on a beach hundreds of miles away. Fourteen-year-old Sala has nightmares that the Earthquake Man is trying to stuff her inside a little box. Katagiri returns home to find a giant frog in his apartment on a mission to save Tokyo from a massive burrowing worm. ‘When he gets angry, he causes earthquakes,’ says Frog. ‘And right now he is very, very angry.’This new collection of stories, from one of the world’s greatest living writers, dissects the violence beneath the surface of modern Japan.

← Önceki yazı
Sonraki yazı ➝
Menüye dön