Gretchen Rubin – Mutluluk Projesi

Mutluluk Projesi mutluluk üzerine kitaplar adlı yazımda da bahsettiğim ve mutluluk üzerine okuduğum ilk kitap oldu. Hemen belirteyim, Mutluluk Projesi tamamen kişisel bir kitap ancak sıkıcı sayılmaz. Yaz henüz bitmemişken, okuyacak kitap arıyorsanız plajda okunabilir diye düşünüyorum.

Gretchen Rubin

Ancak diğerlerini okumadan söyleyebilirim ki mutluluk üzerine eminim çok daha iyi kitaplar vardır. Amacınız bu türde en iyilerden birini okumaksa tavsiye etmem. Kendi adıma bana çok yaradığını söyleyemeyeceğim. Ancak siz de Gretchen Rubin gibi proje insanı iseniz fazlasıyla hoşunuza gidebilir bu kitap. Ayrıca websitesinde de seveceğiniz şeyler olabilir. Zaten sitesini inceledikten sonra kendini mutlaka bir karara varırsınız. Ben kitabı orijinalinden okudum. Türkçe çevirisinin de kötü olacağını sanmıyorum.

gretchen rubin

April Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya!

Aslında biliyorsunuz;
Mutlu olmak için çoğu şeye sahipsiniz.
Hatta kendinizi mutlu bir insan olarak bile tanımlayabilirsiniz.
Ancak eksik olan bir şeyler var.
Kimseye söylemiyorsunuz belki ama eminsiniz.
Adını koyamadığınız bir şeyler eksik.
Bu yaz aynı hayatınıza yeniden başlayın. Size 12 ay sürecek bir proje sunuyoruz. Eksik olanı, felsefe, bilimsel araştırma, tarih, analiz ve hayat tecrübeleriyle tamamlayarak gerçek mutluluğa ulaşacağınız bir proje.

 

Menüye dön