Granta Sex Harika Bir Sayıydı!

Granta Sex, Granta Türkiye’nin ilk sayısı Kimlik‘ten çok önce okuduğum ama yazmaya bir türlü fırsat bulamadığım Granta UK’in 110. sayısı. Birbirinden değişik yazar ve öyküleriyle ile harika bir sayıydı kanımca. Tüm öykülerin üzerinde ayrı ayrı düşünme fırsatım oldu ki bunu yapabilmek için özellikle her güne bir öykü ayırmıştım zaten. Başka türlü bu öykülerin tadı çıkmazdı diye düşünüyorum.

granta sex

Bunca zaman sonra Granta Sex’ten aklımda kalan ve sanırım asla unutamayacağım öykülerden biri Emmanuel Carrèrenin This is For You adlı öyküsüdür. Öykülere romanlara kadar düşkün olmadığımdan çok zaman ayırdığım söylenemez ancak bu öykü, şimdiye kadar okuduğum her şeyden çok farklıydı. Bakın çok güzeldi demiyorum, çok farklıydı. Aklımda kalan bir diğer öykü de, Natsuo Kirinonun Tokyo Island adlı öyküsü oldu, elbette Japon.

granta sex

Öyküler bildiğim kadarıyla dilimize çevrilmedi ve internette de yok. Eğer bulabilirseniz yabancı kitaplar satan kitapçınızdan alın derim, orada da yoksa Granta websitesinde tüm sayıları inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Eğer Kindle’ınız varsa e-dergi formatında da satıştalar. thisisnotapurse.com‘u ziyaret etmenizi de şiddetle öneririm. Granta Sex’teki birkaç öyküyle ilgili kısa filmler mevcut. Keyifle!

Menüye dön