Feng Shui Pusula İçinizde – Esra Koyuncu

Feng Shui Pusula İçinizde, bu çok eskiye dayanan Çin öğretisi ile tanışmak isteyenler için hoş bir başlangıç kitabı. Başlangıç kitabı diyorum çünkü kitabı okudukça öğrenilecek şeylerin gerçekten çok fazla olduğunu anlıyor insan. Bu zamana kadar siz de benim gibi orada burada feng shui hakkında birkaç makale okuduysanız çoğunun ne kadar yanlış ya da eksik olduğunu anlayacaksınız.

Feng Shui Pusula İçinizde sayesinde Feng Shui’nin sadece dekorasyonla ya da eviyle alakalı olmadığını, insanın tüm yaşamıyla ilgili olduğunu anladım. Elbette evde küçüklü büyüklü değişiklikler yapınca bile hayatımızda hoş değişiklikler meydana gelebilir ancak bu 6000 yıllık Çin öğretisi size çok daha fazlasını sunuyor. Ancak bu kitabın bana öğrettiği en büyük şey Feng Shui’nin öyle bir iki kitapla öğrenilip de uygulanacak bir şey olmadığı oldu. Eğer hayatınıza katmak istiyorsanız, beklenmedik bir sürü şey öğrenmeye hazır olun derim. Keyifle!

Feng Shui Pusula İçinizde - Esra Koyuncu

Kaknüs Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Feng Shui Pusula İçinizde – Esra Koyuncu

Hayatta doğru yerinizi bulduğunuzda her şey kolaylaşır, güzelleşir, anlam kazanır… Ben de sizin gibi her gün içinde olduğum ortamları güzelleştirmeye, birlikte yaşadığım nesneleri anlamlı kılmaya, sevdiklerimle geçirdiğim zamanlardan, yerlerden keyif almaya çalışıyorum. Benim kendi tecrübelerimden yola çıktığım serüven birçok kişiye ilham verdi, hayatlarını değiştirdi. Herkes benim evimi soruyor, bir Feng Shui’cinin evi nasıldır diye merak ediyor. Benim evim gayet mütevazı, sade bir ev. Şimdiye kadar o kadar çok ev değiştirdim ki, acaba ondan mı Feng Shui’ci oldum diye soruyorum kendime. Bu evde mutluyuz, bize iyi geliyor. Bir eve girdiğinizde Feng Shui yapılıp yapılmadığını anlayamazsınız. Sadece içinde kendinizi iyi hissedersiniz ya da hissetmezsiniz. Bazen kişiler beni çağırdıklarında korkuyorlar, acaba evin altını üstüne mi getireceğim diye. Hiç de öyle değil. Bazı evlerde neredeyse hiçbir şey değiştirmek gerekmiyor. Ufak dokunuşlarla mucizeler yaratılıyor. Bazı evleri ise neredeyse yıkıp baştan yapmak gerekiyor.

Şimdiye kadar belki 500’den fazla proje geçmiştir elimden. Artık insanlar sıfırdan, arsadan proje getirme bilincine eriştiler. Bu beni çok sevindiriyor. Yeryüzüne yaptığınız her kazı ve diktiğiniz her yapı, üzerindeki herkesi etkiliyor. Bu yüzden de doğru yeri seçmek, doğru binayı yapmak ve binanın çevresi ile içini, enerjilerin akışına göre düzenlemek çok önemli. Binanın temelinde iyi niyet; ailenize, çalışanınıza, yatırımcınıza, kısacası insanoğluna verdiğiniz değer yatmalı.

Esra Koyuncu

Menüye dön