Ermeni Masalları – Feyza Zaim

Ermeni Masalları içinde on dört tane birbirinden enfes masal bulunan bir kitap. Bu masalların sadece çocuklar tarafından değil, herkes tarafından okunması gerekiyor. Hepsi birbirinden güzel, hepsi birbirinden kıymetli. Çocukken büyükbabamın masallarını dinleyerek büyümüştüm, şimdi aynen onun anlattıklarına benzeyen masallar okumak gerçekten çok iyi geldi bana.

Ermeni Masalları - Feyza Zaim

Ermeni Masalları kendisi de bir masal canavarı olan Feyza Zaim tarafından derlenmiş ve dilimize çevrilmiş. Dili o kadar akıcı ki her çocuğun severek okuyacağını düşünüyorum. Ancak bana kalırsa bu masalları gece uyumadan çocuklara okumak daha keyifli olacaktır. Bilmem sizin öyle ritüelleriniz var mı? Yoksa bu masallarla başlayabilir, birlikte masalların keyifli dünyasını keşfedebilirsiniz. Ben en çok Topal ile Dev, Sandıktaki Kız ve Elmas İşlemeli Gömlek masallarını sevdim. Eşime de kardeşime de Lebowski’ye de okudum. Hepsini sevdiğim herkesle paylaşmak istedim. Masalların böyle bir gücü var işte. Öğrendikçe daha fazlasını bilmek ve bildikçe daha fazla insanla paylaşmak istiyor insan. Ayrıca kitaptaki resimlerin de birbirinden sevimli olduğunu belirtmem gerek. Her şeyiyle çok keyifli bir masal kitabı bu. Bir de çocuklara şimdiden çok kültürlülüğü masallar aracılığıyla öğretmek var işin içinde ki sanırım bu masalların en müthiş gücü de o işte. Etrafınızda masalları okuyabileceğiniz bir çocuk yoksa bile kitabı alın, okuyun ve sonra bir çocuğa hediye edin. En sevdiğiniz masalın olduğu sayfaya da bir not bırakmayı unutmayın derim. Keyifle!

Kitapta beni gülümseten cümleler: “Gönül açan uçurtması, dinle beni, sana derdimi dökeceğim. Görelim bakalım sen mi şişer de patlarsın, yoksa ben mi?”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Ermeni Masalları – Feyza Zaim

Bu masallar hepimizin…
Ermeni Masalları, Anadolu’da yüzyıllarca birlikte yaşamış insanların yarattığı ortak dili ve kültürü anlatıyor bizlere. Birbirinden renkli kahramanlarımızın başlarından geçenler aracılığıyla kişisel değerlerin önemini ve aklını kullanmanın gücünü vurguluyor. Biz de bu kitabı, masal dinlemekten hiç bıkmayan siz “masal canavarları”na armağan ediyoruz. Gerçeklere giden yolda sizlere ışık tutması dileğiyle…

Dizi: Destanlar ve Masallar
Yaş Aralığı: 9, 10, 11, 12

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön