Ekoloji Cep Rehberi – Ernest Callenbach

Ekoloji Cep Rehberi dünya üzerinde yaşayan her insanın mutlaka okuması gereken bir kitap. Kendine ve dünyaya önem veren her bireyin bilmesi gerekenler gayet açık bir şekilde anlatılırken, konular o kadar basit bir şekilde ele alınmış ki her yaştan insanın rahatlıkla okuyabilecek olması büyük bir artı.

Ekoloji Cep Rehberi - Ernest Callenbach

Ekoloji Cep Rehberi’nde karbondan küresel ısınmaya, sudan mantarlara kadar her şeyin kısa kısa ve açık bir dille anlatıldığını göreceksiniz. Kitap doğanın nasıl işlediğini, kendini nasıl yenilediğini, dünyaya ne kattığını enfes bir şekilde anlatıyor. Kitaplıkta bulunması ve arada sırada göz atılmak üzere saklanması iyi bir kitap olabilir anlayacağınız. Ekoloji Cep Rehberi’nin okullarda mutlaka okutulması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. En azından çocuklar ve gençler dünyamız ve ekoloji hakkında bilgilenir ve kim bilir bizi bizden koruyacak bireylere kavuşabiliriz. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun. Çevreyle ilgili bir haber duyduğunuzda işin aslının ne olduğunu bilmek sizi bir yandan çok mutlu ederken bir yandan çok üzecek olsa da bilgi güçtür. Keyifle!

Ekoloji Cep Rehberi - Ernest Callenbach

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Ekoloji Cep Rehberi – Ernest Callenbach

Hepimizin sıklıkla duyup kullanmaya başladığı bazı kelimeler var; “organik ürün” diyoruz ya da “sürdürülebilir yaşam”, ama ekolojinin temelini oluşturan bu kavramların ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyoruz. Elinizdeki kitap işte bu amaçla yazılmış bir rehberdir.

EKOLOJİ’de ekosistemden biyoteknolojiye, çevresel adaletten virüslere, ekolojik düşünme biçimiyle ilgili kapsamlı bir sözcük dağarcığı bulacaksınız. Yaşamın “düzenli mekanik ilişkilerden oluşan bir nesneler grubundan ziyade, birbiriyle bağıntılı enerjilerden oluşan belirsiz bir ağ” olduğunu söyleyen yazar Ernest Callenbach, kitabını da benzer bir yaklaşımla okumamızı öneriyor: “EKOLOJİ şöyle bir göz atabileceğiniz, bir kenara veya cebinize koyup daha sonra tekrar başlayabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Baştan sona doğru okumanıza gerek yoktur; bölümlerin arasında istediğiniz sırayla gezinebilirsiniz. Bu kitap terimler halinde tanımladığı ekolojik dünyaya benzer şekilde ama sözcükler ve fikirlerle oluşturulmuş bir ağdır. Siz de istediğiniz bir noktadan bu ağa dahil olabilirsiniz. ” Yaşamın nasıl işlediğini anlamak ve bu sistem içinde sorumlu bir şekilde var olabilmenin yollarını bulmak için…

Bu kitap “Sinek Sekiz Kitaplığı, Daha İyi Bir Yaşam İçin!” okuma projesi kitaplarından biri. Hayatınızı değiştirmek için siz de katılın!

Menüye dön