Dehşet Gecesi – Kerime Nadir

Dehşet Gecesi, Oğlak Yayınları’nın yeni dizisi Klasik Maceraperestler’in ilk kitabı. Daha önce Kerime Nadir’i hiç duymamıştım ve bu dizi sayesinde tanıdığıma çok memnun oldum. Birçokları tarafından boş kitaplar yazdığı için eleştirilse de, döneminde yazdıklarıyla geçimini sağlayan bir kadın yazarımız olduğu için fazlaca takdir ediliyor.

Dehşet Gecesi - Kerime Nadir

Dehşet Gecesi ana karakteri güçlü bir kadın olduğu için çok hoşuma giden bir kitap oldu. Normalde böylesi kitaplarda dominant ve güçlü erkekler yer alır ancak bu kitap okura tam tersini sunuyor. Başlarından geçen akılalmaz olayları anlatmak da neye uğradığını şaşırmış erkeklere kalıyor. Sadece bunun için bile okumaya değer diye düşünüyorum.

Klasik bir vampir hikayesinden hayli uzak, ilginç karakterlerle bezeli hafif bir korku romanı bu. Edebi açıdan aklınızı başınızdan almayacak belki ama kafa dağıtmak isterseniz ve korku türüne keyifli bir giriş peşindeyseniz hoşunuza gidebilir. Kanımca tam da uzun bir tren yolculuğunda okunacak kitaplardan biri. Keyifle!

Oğlak Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Dehşet Gecesi – Kerime Nadir

(…) Ruzihayâl olduğuna yüz bin şahit isteyen en çirkin ve en iğrenç bir cadı ayağa kalkmış, ortadaki taş basamağa kadar gelmişti. Boyu ve gölgesi bir dev heybeti taşıyordu. Orada dikili durdu. Ağzı taze kana bulanmıştı. Saçları darmadağındı. Dişleriyse, bir kurdunki gibi sivri ve keskin bir biçimde parlıyordu. Nihayet gözleri… Tanrım! Bu gözler, beni aşk ve arzuyla kendimden geçiren o şahane gözler miydi? Evet, bu cadının, yahut Ruzihayâl hortlağının gözleri şimdi birer melanet kuyusu, tüyler ürperten birer hareketli yuvarlaktan ibaretti.

Türk korku edebiyatının ilklerinden biri olan, usta romancı Kerime Nadir’in Dehşet Gecesi; Karanlığa hapsolmuş, tüyler ürperten lanetli bir gerçekliğin pençesindeki kahramanlarının hikayesini anlatıyor. Bu karanlık romantizm ruhunuzu derinden sarsacak.

Oğlak yayınları, Maceraperest Kitaplar’ın yeni dizisi Klasik Maceraperestler’in ilk kitabı Dehşet Gecesi’ni yayımlamaktan gurur duyar.

Bu kitap Oğlak Yayınları ve Ruhu Doyuran Kitaplar’dan biri. Siz de bu okuma projesinde bana katılın; edebiyatın ve yemek kültürünün hayatımıza neler kattığını birlikte keşfedip keyfini çıkaralım.

Menüye dön