Dear Reader The Comfort and Joy of Books – Cathy Rentzenbrink

Dear Reader bir gecede okuyup bitirdiğim sevimli bir kitap. Son dönemde kitaplar hakkında kitaplar okumak istediğimden kapağının güzelliğine dayanamayıp bu kitabı okumayı seçtim. İyi de etmişim. Dear Reader çok rahat okunan, yeteri kadar akıcı ve eğlenceli bir kitap.

Dear Reader’da Cathy Rentzenbrink kitaplar içinde geçen hayatını anlatırken bir yandan da kendisini etkileyen kitapları paylaşmış. Ben kitap önerilerinden ziyade hayatına odaklandım çünkü önerileri arasında gerçekten hiç hoşlanmadığım, okuduğuma pişman olduğum kitaplar da vardı. Ancak bu kitabın asıl amacı zaten kitap önerisi paylaşmak değil, okumanın yazarın ve etrafındakilerinin hayatını nasıl değiştirdiğini görmek.

Dear Reader The Comfort and Joy of Books - Cathy Rentzenbrink

Dear Reader, İngiltere’deki zincir kitap mağazalarında çalışanların hayatlarına kısaca göz atmak isteyenlerin de zevkle okuyacağı bir kitap olacak çünkü yazar Waterstones’da uzun süre çalışmış. Ben özellikle Harrods’da yaşadığı deneyimleri okurken şaşırdım ve çok eğlendim. Okurların her zaman kibar insanlar olmasını bekliyoruz sanırım, o yüzden kitap alışverişinde insanların nasıl çıldırdığını okumak gerçekten tuhaftı. Meraklılarının hoşuna gidebilir. Keyifle!

Hazır buradayken şu kitaba da göz atabilirsiniz: Kült Klasik Kitaplar

Pan Macmillan’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Dear Reader The Comfort and Joy of Books – Cathy Rentzenbrink

From the Sunday Times bestselling author of The Last Act of Love.

‘Reading has saved my life, again and again, and has held my hand through every difficult time’

For as long as she can remember, Cathy Rentzenbrink has lost and found herself in stories. Growing up she was rarely seen without her nose in a book and read in secret long after lights out. When tragedy struck, books kept her afloat. Eventually they lit the way to a new path, first as a bookseller and then as a writer. No matter what the future holds, reading will always help.

Dear Reader is a moving, funny and joyous exploration of how books can change the course of your life, packed with recommendations from one reader to another. 

Menüye dön