David Foster Wallace – İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler

Bu yaz bolca yeni yazar ekliyorum kütüphaneme. Bunlardan biri de 2008’de intihar ederek hayatına son veren dahi yazar David Foster Wallace. Wallace ilginç bir yazar, daha önce hiç böylesini okumadım diyebilirim. İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler, tüm ilginçliğiyle okunması gereken bir kitap.

İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler

Hatta sevseniz de sevmeseniz de bu kitabı muhakkak okumalısınız, bambaşka bir deneyim sunuyor çünkü. Kendi adıma, kitap için ölüp bittiğimi söyleyemem ama hayli değişik oluşu da hoşuma gitmedi değil. Her kısa öyküde bambaşka bir şey buluyor insan. Filmine de bir göz atmak gerek!

David Foster Wallace

Siren Yayınları‘ndan çıkan kitabın tanıtım yazısını aşağıda bulabilir; kitabı buradan satın alabilirsiniz.

İnsan olmanın ve dünyaya atılmışlığın lanetini bayrak gibi taşıyan, sözün bittiği yerde başlayan bir kitap: İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler. “Neye inanacağınızı siz seçersiniz,” diyen dev bir yazardan birbirine bağlı anlatılar ve farkındalıkla örülü, bangır bangır bir metin. 24 yaşındayken yazdığı ilk romanla Amerikan edebiyatına yepyeni bir soluk getiren, büyük eseri Infinite Jest ile Tüm Zamanların En İyi 100 Kitabı (Time) seçkisine giren David Foster Wallace, 1990’lar ve 2000’li yıllarda yayımlanan kitaplarıyla kayıp bir kuşağın en özgün seslerinden sayılıyor. 2008 yılında hayatı boyunca ona eşlik eden depresyona yenik düşen ve intihar ederek hayatına son veren David Foster Wallace, İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler’de gündelik detaylardan grotesk anlara uzanarak çağa özgü insanlık tecrübesini ortaya koyuyor. İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler okuru insan bilincinin karanlık koridorlarına doğru kısa ama sarsıcı bir yolculuğa çıkarıyor.

Dünyanın çamurunda gizlenmeyi sürdürecek misiniz, yoksa kendinize ve karşınızdakilere bakmaya, gerçekten bakmaya cesaret edecek misiniz?

Kararınızı verin.

Menüye dön