Cornelius ve İmkansızlar Ambarı – Carles Sala İ Vila

Cornelius ve İmkansızlar Ambarı birbirinden güzel karakterleri, sıra dışı ve yamuk yumuk köyü, olağanüstü Cornelius’u ve insanın içini ısıtan öyküsüyle aklınızdan çıkmayacak bir kitap olacak. Özellikle minik bireylerin çok severek okuyacağına inanıyorum. Hem kalplere hem hayal gücüne hitap eden, içinde kaybolunası bir çocuk kitabı var karşınızda.

Cornelius ve İmkansızlar Ambarı - Carles Sala İ Vila

Cornelius ve İmkansızlar Ambarı, Yamukköy’de gerçekleşiyor. Bu köy adı üstünde bir köy, her şey yamuk. Yolları, evleri, tepeleri ve hatta kendilerine Yamuklar diyen köy halkı bile bazen yamuk bu köyde. Ancak Yamukköy sakinleri köyleriyle gurur duyar ve mutluca yaşayıp giderler. Köye çok nadir gelen misafirleri el üstünde tutarlar ve bir gün hiç unutamayacakları iki misafir gelir: Cornelius ve Tobias. Biz hikayeyi Mar’dan dinleriz ki Mar da gözleri görmeyen ve ancak her şeyi duyan ve rüzgarın dilinden anlayan dedesi Lucas ile vaktini geçirir. Cornelius ve Tobias’ın gelişiyle Mar ve Lucas da yeni arkadaşlar edinmişlerdir artık. Bu dörtlü en başlarda biraz zor olsa da zamanla çok iyi dost olurlar. Yamukköy’ün insanları ise Cornelius ve Tobias’ın köye getirdiği o inanılmaz “İmkansızlar Ambarı” dışında bir şeyle ilgilenmemektedir. Peki bu ambar ve içindekiler köyde ne gibi değişikliklere yol açacaktır? Çok iyi bir insan olduğu her halinden belli olan Cornelius neden bir türlü gülmemektedir? Mar ve Tobias’ın peşinden koşacak, Yamukköy’de yamuk sokaklarda zevkle dolanacaksınız. Mutlaka okuyun, etrafınızdaki miniklere de okutturun. Keyifle!

Cornelius ve İmkansızlar Ambarı birbirinden güzel karakterleri, sıra dışı ve yamuk yumuk köyü, olağanüstü Cornelius'u ve insanın içini ısıtan öyküsüyle aklınızdan çıkmayacak bir kitap olacak. Özellikle minik bireylerin çok severek

Kitapta beni gülümseten cümleler: “İçeri girmeden önce başımı kaldırıp kapının üstünü taçlandıran tabelayı tekrar okudum: CORNELIUS, İMKANSIZLAR AMBARI. O anda sırtımdan aşağı bir titreme yayıldı.”

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Cornelius ve İmkansızlar Ambarı – Carles Sala İ Vila

Her şeyin eğri olduğu bir diyar

Dünyayı değiştirmek, yeni yollar açmak, evrenin bu köşesindeki hayatı daha özel kılmak için dünyaya gelmiş olan insanlar vardır. Ben bir zamanlar, böyle birini tanımak şansına eriştim: Çok sıra dışı, biricik, benzeri olmayan bir insandı. Çok uzaklardan, belki de başka çağlardan gelen bir adamdı. Adını duyan kişinin kafasının içinde yankılar yaratacak biriydi: CORNELIUS

Dizi: Çağdaş Dünya Edebiyatı
Yaş Aralığı: 8, 9, 10+

Bu kitap Can Çocuk İle Büyülü Bir Yıl okuma projesi kitaplarından biri! Siz de hem içinizdeki çocuğu hem de çocuğunuzu mutlu etmek için bizimle birlikte okuyun!

Menüye dön