Corban Addison – Güneşin Kızları

İnsan neden yazar? Kimileri kendilerini durduramadıklarndan, kimileri bunun belki de yapılabilecek en yüce şey olduğundan ve daha bir sürü neden. Ancak Corban Addison, dünyadaki insan trafiğini daha çok insana duyurabilmek için yazmış bu kitabı. Böyle olunca da kitabın değeri daha bir artıyor.

güneşin kızları

Güneşin Kızları, insanı rahatsız eden, üzen, can yakan bir kitap. Yetim iki kız kardeşin fuhuşa zorlanması, uyuşturucu ticaretinde kullanılmasını konu alıyor. Bu esnada dünyanın her yerinden kaçırılan kızların hikayelerini, insan ticaretinin ne kadar büyük bir ağ olduğunu görüyor insan. Ne yalan söyleyeyim, korkmamak elde değil.

Kitabı dilimizde okudum, çevirisi hayli akıcı. Konusu itibariyle uzun aralar vermek durumunda kalsam da zevkle okuduğumu söyleyebilirim. En önemlisi de artık dünyaya bambaşka gözlerle bakıyorum. Yeni anne baba olan çiftler dışında herkese öneririm bu kitabı. Farkına varmak gerek, bilmek gerek insanlar nelere zorlanıyor.

Türkiye’de her 4 saatte, 1 çocuk istismara uğruyor. Bilmek istemese de kimse, gerçek bu ne yazık ki.

güneşin kızları

Blog turu kapsamında kitabın diğer incelemelerini, yazar röportajını ve Türkiye’de insan ticaretine ve fuhuşa dair küçük bilgileri aşağıdaki bloglarda da bulabilirsiniz. Teker teker göz atın derim. Kitabı kazanma şansınız da var.

Kitap Yorumu ve Hikâyenin Ardındaki Hikâye: Kitap Hayvanının Günlüğü 
Ön Okuma & Kitap Çekilişi: Kağıt Kız
Kitap Yorumu ve Okuyucu Testi: Kitabısevda
Yazar Corban Addison’la röportaj: Zimlicious
Detaylı Kitap Yorumu: Kitap Esintisi
Kitap Yorumu ve Alıntılar: Sevgili Kitap
Kitap Yorumu: Romancekolik

Feniks Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısını aşağıda bulabilirsiniz.
Tsunami, Hindistanda yaşadıkları kasabalarını dünya üzerinden silip ailelerini de ellerinden aldığında Ahalya on yedi, Sita da henüz on beş yaşındaydı. Kimsesiz kalan iki kız kardeşin tek kurtuluşları okudukları yatılı okula ulaşabilmekti.
İki kız kardeş Hindistanda bunları yaşarken, çok uzakta, dünyanın diğer ucu Washingtonda avukatlık yapan Thomas Clarke ise özel ve iş hayatıyla ilgili radikal kararlar alarak yeni bir hayat kurmanın eşiğindeydi.
Yolculuklarında acının başka bir yüzüyle karşılaşan Ahalya ve Sitanın kaderi akıl almaz bir şekilde Thomasla kesişir.
Güneşin Kızları yazgıya inat, umudun nefes kesici destansı bir öyküsü.

“Hem hikâyesiyle hem de verdiği mesaj itibariyle Addison inanılmaz güzellikte bir roman yazmış. Güneşin Kızları geniş bir okur kitlesiyle buluşmayı hak eden bir yapıt.”
– John Grisham

Comments are closed.

Menüye dön