Caroline Paul – Kayıp Kedi

Caroline Paul’un yazdığı ve Wendy MacNaughton’ın çizgileriyle şenlendirdiği Kayıp Kedi kedi severler için harika bir kitap. Çocukluğumdan bu yana birçok kedim oldu. Eğer sizin de olduysa hepsinin türlü türlü karakterleri olduğunu biliyorsunuzdur. Bu kitapta da on üç senelik kedisi kaybolan, Caroline’in hikayesi var. Korkmayın kedi geliyor ancak Caroline ve Wendy neden evden kaçtığını, geri geldiğinde neden değiştiğini ve nerelerde sürttüğünü merak edip bir araştırma başlatıyorlar. Hayvanlarla aramızda kurduğumuz bu duygusal bağ gerçekten inanılmaz. Onları anlamak için yaptıklarımız ise hepten delice. Özellikle kedi sahiplerine şiddetle öneriyorum Kayıp Kedi’yi. Kedi beslemeyi düşünenlere ise çok hoş bir giriş olabilir.

Kayıp Kedi  Caroline Paul

Kayıp Kedi’nin tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya. Keyifle!

Yazar Caroline’in sıcak anlatımı ve Wendy’nin eğlenceli çizimleriyle kaleme alınmış olan bu gerçek hikaye, hayvanseverler, evcil hayvan besleyenler ve hayatında bir kez olsun sevgi uğruna umutsuzca işlere girişmiş olan herkes için saplantılı bir kedi takip macerası. Kediniz siz yokken neler yapar? Hiç merak etmiyor musunuz?

“Kedilerimiz olmasa kaybolacak bizler için enfes bir okuma deneyimi.” -Suzy Becker, Bilmem Gereken Her Şeyi Kedimden Öğrendim adlı #1 New York Times best seller kitabının yazarı

Caroline Paul’ün Kayıp Kedi: Gerçek Bir Aşk, Umutsuzluk ve GPS Hikayesi ilham verici… Kitap neşeyle akıyor. Bununla birlikte hikayenin konusu gibi üslup da oldukça sade: aslına bakarsanız kitap usta bir zanaatkarın elinden çıkmış gibi. Tüm bunlar kulağa abartılı gelebilir ama gerçekten de böyle, özellikle de bu kadar kısa bir kitap için büyük bir başarı. Ama okuyucuya gizlice yaklaşan bu büyüleyici anlatının yaratttığı etkinin en iyi fantastik eserlerden aşağı kalır yanı yok… Kayıp Kedi akıl almaz derecede sevecen bir kitap, sevginin, sevgiden dolayı acı çekmenin ve hayvanları takip etme çılgınlığının gerçek bir resmini çekiyor.

-Jillian Steinhauer, Los Angeles Review of Books-

Yapış yapış olmadan da sevmli olunabileceğini ortaya koyan KAYIP KEDİ’nin köpekseverlerin bile takdir edeceği bir cazibesi var.

-Sarah Rothbard, Slate.com-

Mizah ve insanlığın eşit yanlarıyla örülmüş dokunaklı ve yaratıcı bir anı kitabı… Başından sonunda kadar bir ziyafet.

-Maria Popova, Brain Pickings-

Neşeli ve akıcı… Kedisever olmayanlar bile bu kitabı cezbedici bulacaklar. Caroline Paul kedilerine beslediği güçlü duyguları anlaşılır ve evrensel bir şekilde ifade ederken, partneri Wendy MacNaughton da bu anlatıyı büyüleyici bir şekilde resimlendirmiş. .”

-Publishers Weekly-

Menüye dön