Carnivore Code – Paul Saladino

Carnivore Code sağlıklı beslenme ve diyet kitapları okumaya başladığımdan bu yana beni en çok şaşırtan ve bilgilendiren kitaplardan biri oldu. İyi ki her şeyi önyargısızca okuyorum ve anlamaya çalışıyorum yoksa bu güzelim kitabı kaçıracaktım. Aranızda farklı bir diyet yapmış olanlar varsa insanların gösterdiği tepkiye alışıktır. Ancak hiçbir diyet karnivor diyeti kadar tepki çekmiyordur eminim.

Carnivore Code Paul Saladino’nun büyük bir özenle yazdığı ve araştırmalarını şeffaf bir şekilde paylaştığı bir kitap. Bitkilerin dünyanın en sağlıklı yiyecekleri olmadığını Steven R. Gundry’nin Besin Paradoksu adlı kitabında zaten okumuş ve ilk şaşkınlığımı üzerimden atmıştım. Ancak bu kitapla ve son dönemde yaşadığım sıkıntılarla bitkilerin hiç de bize anlatıldığı gibi masum olmadığını daha net gördüm.

Carnivore Code - Paul Saladino

Carnivore Code adı üstünde bir kitap: hayvansal gıda kaynaklı bir beslenmeyi savunuyor. Bunu yaparken de nedenlerini, konuyla ilgili araştırmaları ve sonuçlarını açık bir şekilde anlatıyor. Hayli teknik yazılmış bölümler de mevcut (ki bazı konuları başka türlü anlatmasının imkanı yok), anlamadığınız yerlerde internetten faydanlanmaya bakın derim.

Bir çeşit ketojenik diyet olan karnivor diyetini ben de kendi hayatıma katmaya karar verdim. Uzun zaman ketojenik diyet yapmış ve faydasını görmüştüm, şimdi de karnivor keto yapacağım, yani et ağırlıklı ketojenik diyet. Saladino bu hayli bilgi verici kitabıyla kanıma girmeyi başardı. Sizin de okumanızı ve en azından belli başlı konularda yanlış bildiklerinizi görmenizi dilerim. Sağlıkla!

Houghton Mifflin Harcourt Publishing’den çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Carnivore Code – Paul Saladino

Millions of Americans suffer from ailments for which modern medicine has provided only limited relief: diabetes, depression, joint pain, heart disease, and various autoimmune illnesses. Millions more have tried and failed to lose weight and keep it off. If you’re one of those afflicted, you know how frustrating and disheartening it is to be cycled through treatment plans, diets, and prescriptions that provide only little relief – and may actually add to your suffering.

If you’re ready to improve you quality of life, Paul has the answers you’ve been seeking. In The Carnivore Code, Paul explains how the carnivore diet offers a host of scientifically proven benefits, such as reduced inflammation, better sleep, reduced join pain, weight loss, and improved mental clarity. You’ve been led astray by propaganda demonizing meat and heralding the benefits of plant-based diets. In this book, Paul dismantles those myths one by one before giving you a step-by-step guide to implementing the carnivore diet and experiencing its benefits for yourself.

Menüye dön