Büyük Yazarların Gizli Hayatları – Robert Schnakenberg

Büyük Yazarların Gizli Hayatları adlı kitabı daha çıkar çıkmaz almıştım. Bir oturuşta okumak yerine aklıma geldikçe okumayı tercih ettim. Durum böyle olunca da bir kitaplıkta bir başucumda sürekli yer değiştirir oldu kitap. İşin ilginç yanı kitabı bitireli çok olduysa da tekrar tekrar açıp okurken buldum kendimi. Anlayacağınız okuduğunuz anda kitaplıkta tozlanmayı bekleyen bir kitap olmayacak Büyük Yazarların Gizli Hayatları.

Büyük Yazarların Gizli Hayatları

Büyük Yazarların Gizli Hayatları ve bir kitaptan fazlası

Bunun bir sebebi de evinize gelen misafirlerin (eğer kitaplarla uzaktan ya da yakından bir ilişkileri varsa) bu kitabı mutlaka incelemeleri sanırım. Bir roman olmadığından ve hap niteliğinde bilgiler içerdiğinden bir iki dakika incelemekten zevk alıyor insanlar. En azından benim evimde gözlemlediğim bu oldu diyebilirim. Aynı zamanda bu kitap tek başına muhabbet konusu açmak için de hayli enfes bir silah, haberiniz olsun. Benim kitabı sık sık ziyaret etmemin sebeplerinden biri de bir kitabı okumaya başlamadan önce yazarı hakkında birkaç sayfa bir şey okuma isteğimden kaynaklanıyor. Bu kitapta toplamda 41 adet yazar var. Hangi yazarın olup olmadığını aklımda tutamadığımdan her defasında elimi kitaba atıyorum, eh elimi atmışken de yine kısa kısa da olsa okurken buluyorum kendimi. O açıdan hayli keyif aldığım bir kitap olduğunu söyleyebilirim.

Büyük Yazarların Gizli Hayatları

Kitapta yer alan 41 yazarın her biriyle ilgili standart bilgiler yer alıyor bölüm başlarında; doğum ve ölüm tarihi, milliyeti, burcu, en önemli eserleri, çağdaşları ve rakipleri, edebi üslubu ve bir alıntı. Sonraki sayfalarda da yazarla ilgili ilginç bilgiler yer alıyor. Eğer siz zaten oldukça ilgiliyseniz burada yer alan bilgilerden bazılarını önceden de duymuşsunuzdur ancak yine de duymadığınız birkaç şey olduğuna eminim. Büyük Yazarların Gizli Hayatları ne olursa olsun eğlenceli bir kitap. Keyifle!

Domingo Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Büyük Yazarların Gizli Hayatları – Robert Schnakenberg

ÇOK SATAN “BÜYÜK SANATÇILARIN GİZLİ HAYATLARI” KİTABININ YAZARINDAN: “BÜYÜK YAZARLARIN GİZLİ HAYATLARI”
KATİLLERE, ALDATANLARA, UYUŞTURUCU BAĞIMLILARINA VE EDEBİYAT DÜNYASININ DİĞER EFSANELERİNE DAİR GARİP AMA GERÇEK HİKAYELER

William Shakespeare’den Leo Tolstoy’a dek pek çok yazarın sıradışı ve sansursüz bir profilini sunan Büyük Yazarların Gizli Hayatları, lise öğretmeninizin sormaya korktuğu tüm zorlu soruları ele alıyor:
Nedir Lewis Carroll’un şu küçük kızlarla meselesi?
J. D. Salinger gerçekten kendi idrarını mı içerdi?
Lord Byron kaç kadınla -ve erkekle- yattı?
Ayn Rand neden Charlie’nin Melekleri’ne bayılırdı?
Klasik edebiyat okulda hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

Menüye dön