Bul Beni – Andre Aciman

Bul Beni Andre Aciman’ın Adınla Çağır Beni adlı romanının devamı gibi pazarlandı her yerde. Okurların beklentilerini karşılayamayan bir kitap olduğunu gördüm yorumları okuyunca. Sanıyorum herkes Elio ve Oliver hakkında daha fazlasını okumak ve bu ikiliyle biraz daha fazla zaman geçirmek istiyordu. Haksız da sayılmazlar bu isteklerinde; Elio ve Oliver gerçekten harika karakterlerdi. Ancak ben Bul Beni’yi en az Adınla Çağır Beni kadar sevdim. Andre Aciman yine enfes bir kitap yazmış.

Bul Beni - Andre Aciman

Bul Beni yine aşk ve sevmenin binlerce yolu hakkında bir kitap. Elio’nun babası Samuel ve trende tanıştığı genç kadın arasında yeşeren o aşkı okumak çok keyifliydi. Birbirlerini ne güzel tanıdıklarını ve aralarındaki yılların hiçbir öneminin olmamasını okudukça mutlu oldum. Elbette Elio ve kendinden yaşça büyük sevgilisi hakkındaki bölüm favorim oldu. Oliver ve Elio’nun hikayesi ise asla bitmeyecek bir hikaye olduğundan ne okursam okuyayım tadı damağımda kalıyor.

Bu kitap, ön yargısız ve beklentisiz okunması gereken kitaplardan biri. Elio ve Oliver’ın hikayesine kaldığı yerden devam etmesini zaten hiç beklemiyordum. Aciman, hayli gerçekçi ve dolayısıyla çok güçlü bir kitap yazmış. Daha iyi bir devam kitabı düşünemiyorum bile. Çünkü Elio ve Oliver arasındaki o tarifi ve bulunması zor ilişki tam da olması gerektiği gibi, ne eksik ne fazla.

Sel Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Bul Beni – Andre Aciman

“Gurur, korkuya taktığımız bir lakap sadece.” Bazı anlara, insanlara ve aşklara saplanıp kalmak mümkün mü? Neden bazı hatıralar ölümsüzleşirken bazıları kolayca unutulur? Arzu ve özlem zamanı, mekânı ve önyargıları aşabilir mi?

Adınla Çağır Beni’yle tüm dünyada geniş bir okur kitlesine ulaşan André Aciman, devam niteliğindeki romanı Bul Beni ile aşkın ve bağlılığın doğasına dair eşsiz bir anlatı kuruyor; kederle, arzuyla, tesadüflerle, pişmanlıklarla ve mutluluklarla örülü insan hikâyelerini, birbiriyle bağıntılı hayatları ve deneyimleri keşfe çıkıyor.

Bul Beni, zamanın acımasızlığına, hem kaçırılmış hem de yakalanan fırsatlara, paralel hayatlara, aşkın dönüştürücü gücüne ve kusursuz esrikliğine, Elio’ya, Oliver’a, hepimize dair bir unutulmaz roman…

Menüye dön