The Borrower – Rebecca Makkai

Rebecca Makkai’nin The Borrower’ı kitaplar hakkında kitaplar listemde yer aldığı ve gece gece kapağı gözüme çok hoş geldiği için okuduğum bir kitap oldu. İyi ki de okumuşum. Yer yer hızlı geçmek istediysem de genel olarak keyif aldığımı söyleyebilirim.

Rebecca Makkai

Rebecca Makkai‘nin ilk romanı olan The Borrower bir ilk roman olarak ele alınırsa gayet başarılı. İnsanı yormayan bir dili ve hemen sevilebilen karakterleri var. Ben orijinal dilinde okudum ki zaten henüz dilimize çevrilmemiş. Çevrilirse hemen haber vereceğim size, o zamana kadar İngilizce okuyabileceklere öneririm. Gerçekten çok rahat okunuyor.

The Borrower

Kütüphanede çocuk kitapları kısmında çalışan Lucy Hull’un kendini en sevdiği müdavimi Ian Drake’i hem kaçırırken hem de onun tarafından kaçırılırken bulmasıyla başlıyor hikaye. Ian’ın korkunç ailesini ve okuma aşkını düşündükçe kendini bu durumdan çıkarsa mı çıkarmasa mı karar veremiyor. Böylece ilginç bir yol gezisi başlıyor. Enfes bir kitap olduğunu söyleyemem ama çıtır çerez kategorisinde çok iyi bir seçenek olabilir derim. Keyifle!

Penguin’den çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: The Borrower – Rebecca Makkai

In this delightful, funny, and moving first novel, a librarian and a young boy obsessed with reading take to the road.

Lucy Hull, a young children’s librarian in Hannibal, Missouri, finds herself both a kidnapper and kidnapped when her favorite patron, ten- year-old Ian Drake, runs away from home. The precocious Ian is addicted to reading, but needs Lucy’s help to smuggle books past his overbearing mother, who has enrolled Ian in weekly antigay classes with celebrity Pastor Bob. Lucy stumbles into a moral dilemma when she finds Ian camped out in the library after hours with a knapsack of provisions and an escape plan. Desperate to save him from Pastor Bob and the Drakes, Lucy allows herself to be hijacked by Ian. The odd pair embarks on a crazy road trip from Missouri to Vermont, with ferrets, an inconvenient boyfriend, and upsetting family history thrown in their path. But is it just Ian who is running away? Who is the man who seems to be on their tail? And should Lucy be trying to save a boy from his own parents?

Sonraki yazı ➝
Menüye dön