Biri Beni Tamamlıyorsun Derse Kaç! – Whoopi Goldberg

Biri Beni Tamamlıyorsun Derse Kaç! çok sevdiğim aktris Whoopi Goldberg’in gayet samimi bir dille yazdığı; ilişkiler üzerine okuması kolay, sindirmesi o kadar da kolay olmayan bir kitap. Özellikle genç kadınlar olmak üzere her kadına ve her erkeğe ilişkiler ve benliklerine üzerine düşünecek çok şey vereceğini düşünüyorum. Sıkıcı olmaktan çok uzak, samimi bir kitap bu. O açıdan herhangi bir kişisel kitabı gibi düşünmemenizde fayda var.

Biri Beni Tamamlıyorsun Derse Kaç! kitapta da sık sık hatırlatıldığı gibi tamamen Whoopi Goldberg’in kendi deneyimlerini ve fikirlerini paylaşmak için yazdığı bir kitap. Yer aldığı bir televizyon programında duydukları ve şahit oldukları üzerine uzunca düşünmüş sevgili Whoopi ve sonunda da bu kitap çıkmış ortaya. Kitabı okurken çoğu yerde “Ah keşke gençken bu kitabı okusaydım!” derken buldum kendimi. Tam da bu yüzden genç kadınların özellikle okumasını isterim. Whoopi bu konuda uzman bir isim olmayabilir ancak yazdıklarına bakacak olursak uzman da olabilir hani. Kitabın başlığı üzerine düşünün ve aklınıza kaçmanız için herhangi bir neden gelmiyorsa bu kitaba mutlaka göz atın. Keyifle!

Biri Beni Tamamlıyorsun Derse Kaç! Whoopi goldberg

Garaj Kitap’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Biri Beni Tamamlıyorsun Derse Kaç! – Whoopi Goldberg

Son yedi-sekiz yıldır, neredeyse her konuyu masaya yatıran bir televizyon programında çalışıyorum. Programda, kadınların ilişkiler hakkındaki düşüncelerinin çoğu beni hep şaşırttı. Bunun da tuhaf olduğunu düşündüm çünkü sonuçta ben de bir kadınım, öyle değil mi?

Yine de ilişkiler üzerine bu programda duyduklarımın -ve halen işitmeye devam ettiklerimin- birçoğu benim için herhangi bir anlam ifade etmiyor.

Diğer kadınların istekleri konusunda duyduklarım bana bir şey ifade etmiyorsa, ortada büyük bir kopukluk var demektir.

Bu yüzden de oturup bu konuyu derin ve ciddi bir şekilde düşünüp anlamaya çalıştım. Bu konunun benim ve belki de sizin için- büyük bir gizem olduğu kanaatine vardım. İşte bu kitabın var olma sebebi de budur.

Tom Cruise’un Renée Zellweger’e “Beni tamamlıyorsun” dediği o sahnenin geçtiği Jerry Maguire (Yeni Bir Başlangıç) filmi gösterime girdiğinden beri insanlar, bunun ne kadar berbat bir durum olduğunu hiç düşünmeden “Beni tamamlıyorsun” romantizminde vıcık vıcık bir duygusallığa inanmak istiyor.

Tamam belki çok iyi bir senaryo ve muhteşem bir replik olabilir ama gerçek hayatta tam bir felaket.
Eğer birisi seni tamamlıyor ise, aynı şekilde yıkabilir de!

Menüye dön