Bir Psikopatın Günlüğü – Nir Hezroni

Bir Psikopatın Günlüğü İsrailli yazar Nir Hezroni’nin ilk kitabı ve kanımca bir ilk kitap için enfes bir eser! Genelde bu tür kitaplar okumasam da bu kitabın konusu çok ilgimi çekti ve birkaç sayfa okuduktan sonra zaten merakımdan kitabı bir an önce okumak istediğimi fark ettim. Nir Hezroni gerçekten bir deha ve bu durum kitabın her satırına yansımış.

Bir Psikopatın Günlüğü’nde Ajan 10483’ün günlüğü ve bir yandan da yaşananların anlatıldığı iki ayrı bölüm birlikte ilerliyor. Ajan 10483’ün daha çocukken yaptıklarını günlüğünde okurken, ileride nasıl bir insan olabileceğine dair az çok fikriniz olsa da, kitap ilerledikçe şaşırmadan edemeyeceksiniz. Oldukça zeki bir psikopat olan bu adam, dünya çapında aktiviteleri olan bir kurum tarafından işe alınıyor ve kendini kanıtlayana kadar bir süre küçük işlere bakıyor. Ancak bir yerden sonra, artık şirkete kendini tamamen gösterdiğinde kendisine üç adet zarf geliyor. Bundan sonra tamamen hız kazanan bu nefes kesici roman, o kadar zekice yazılmış ki zevkle ve heyecanla okuyacaksınız. Sakın kaçırmayın derim. Keyifle!

Bir Psikopatın Günlüğü - Nir Hezroni

Garaj Kitaplar’dan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Bir Psikopatın Günlüğü – Nir Hezroni

Ajan 10483 hâlâ hayatta ise, derhal yok edilmeli.

Ajan 10483, Örgüt tarafından işe alınmış bir suikastçidir. Öldürmesi için ona verilen üç hedefini kusursuz bir şekilde ortadan kaldırır. On yıl önce ölmüş olması gerekirken, Örgüt’te onu yetiştiren kişilere gönderdiği günlük, henüz ölmediğini ve başka hedefleri olduğunu anlatmaktadır. Ajan 10483, hâlâ hayatta ise, bir şeyler ters gidiyor demektir. Yazar Nir Hezroni, ilk kitabı olan Bir Psikopatın Günlüğü’nde, okuru yepyeni bir psikopat karakter ile tanıştırıyor. Ustaca işlenmiş, elinizden bırakamayacağınız bu macera/gerilim romanı ile bir suikastçinin zihnine ve çocukluğundan itibaren hayatının büyük bir kısmına şahit olacaksınız. Bir sonraki sayfaya geçmek için sabırsızlanacaksınız.

Hezroni’nin bu çok başarılı ilk romanı, bıkkın gerilim romanı fanatiklerinin bile tüylerini ürpertecek… Hezroni, nefesleri kesen, sona giden yolda geçmiş ve şimdi arasında ustalıkla gidip gelirken yüksek miktarda merak barındırıyor.

– Publishers Weekly –

Cevabı zor soruları akla getiren bir gerilim romanı: Gizli bir devlet örgütü insanlığa karşı işlenen suçları önlemek için benzer suçların sorumlusu haline gelmekte ne kadar ileri gidebilir?

– Yaron Avituv, Ha’aretz –

Menüye dön