Bir Bilet Al – Gizem Altın Nance

Bir Bilet Al insanı (özellikle genç olanlarını) her şeyi geride bırakıp gezmeye iten bir kitap. Özellikle gençleri diyorum çünkü kitapta gençler arasında hayli popüler olan Interrail maceraları yer alıyor. Gizem Altın Nance’in kendini işten attırıp 25 yaşında çıktığı seyahatin anılarını okuyunca siz de kendi anılarınızı oluşturmak isteyeceksiniz. Hatta belki de benim gibi hemen web sitelerine girip Interrail’i araştıracak, kafanızda türlü türlü planlar yapacak ve arkadaşlarınıza ya da eşinize heyecanlı heyecanlı anlatacaksınız. Sadece bunun için bile bu kitabı okumaya değer çünkü insanı mutlu eden şeylerin arasında -gitmeyecek olsanız bile- seyahat planları yapmak yer alıyor.

Bir Bilet Al - Gizem Altın Nance

Bir Bilet Al ve anılardan fazlası

Bir Bilet Al oldukça uzun bir süre önce yayımlanmış olsa da Esen Kitap’tan çıkan yeni basımında bilgilerin güncellendiğini göreceksiniz. Gizem Altın Nance kendi seyahat anıları dışında işinize yarayacak bir de yol rehberi bölümü hazırlamış ki gayet yeterli bir şekilde bilgi aktardığını düşünüyorum. Günün birinde Interrail yapmayı düşünüyorsanız bu kitap tam size göre. Eğer aklınızda hiç Interrail yapmak yoksa bile göz atın derim. Fikirleriniz bir anda değişebilir, konu gezmek görmek olunca tavsiye ne kadar çoksa o kadar iyi ne de olsa. Keyifle!

Bir Bilet Al - Gizem Altın Nance.jpg

Esen Kitap’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Bir Bilet Al – Gizem Altın Nance

“Interrail, sadece bir tren bileti değildir. Avrupa trenlerinde sınırsız ulaşım sağlayan interrail, aynı zamanda maceraya, özgürlüğe, dünya vatandaşlığına, kendini keşfetmeye alınan bir bilettir” diyen Gizem Altın, bir bilet alıp 25 yaşında tek başına bir interrail seyahatine çıkıyor. Hayatında ilk defa yurtdışına çıkan genç bir kadının yolculuk anılarına eşlik ederken Yunanistan’dan bindiğiniz bir feribotla kendinizi İtalya’da bulacak, Fransız Riviera’sında dolaşacak, İspanya’nın kuzeyindeki San Sebastian’ın uçsuz bucaksız plajlarını içinize çekeceksiniz.

Boyunuz kadar sırt çantasıyla sokaklarda yürümekten sırtınız tutulacak, yeni tanıştığınız arkadaşlarınızla bilmediğiniz bir dilde avaz avaz şarkılar söyleyeceksiniz. Siz kitabı okurken pencerenizden İtalya’nın tadına doyulmaz günbatımları geçecek, yolda olma isteği sizi içine çekecek ve belki de bir bilet alıp gitme isteğine karşı koyamayacaksınız. Gizem Altın’ın hem seyahat anılarını paylaştığı hem de birçok pratik bilgiyi içeren yola çıkma rehberini sunduğu Bir Bilet Al, şüphesiz ki içinizdeki gitme aşkını tetikleyecek. Gizem’in tek bir amacı var: “Şu anda hayatımın en güzel beş haftasını elinizde tutuyorsunuz. Umarım size yola çıkacak cesareti verebilirim”.

Menüye dön