Bibliostyle – Nina Freudenberger

Bibliostyle dekoratör Nina Freudenberger, gazeteci Sadie Stein ve fotoğrafçı Shade Degges’in birlikte ortaya çıkardıkları bir kitap. Adından da anlaşılacağı üzere tüm kitap severlerin zevkle okuyacağı ve zaman zaman tekrar ziyaret etmek isteyeceği bir kitap bu. Fotoğraflardan çok daha fazlasını içerdiği ve beni hayal etmeye teşvik ettiği için çok severek okudum.

Bibliostyle 8 farklı ülkeden 35 evi ve bu evlerin kitaplıklarını barındırıyor. Evin sahiplerinin kitaplıklarını nasıl ortaya çıkardıkları ve kitaplarla ilişkilerini de anlatıyor. Sadece fotoğraflardan oluşan bir kitap değil bu anlayacağınız.

Bibliostyle

5 farklı bölümden oluşan kitap eminim herkese hitap edecek bir ev mutlaka barındırıyordur. Ben başlığı The Sentimentalists (Duygusallar) olan ilk bölümden çok etkilendim. Athena McAlpine’nin İtalya Puglia’daki evine ve Pierre Le-Tan’ın Paris, Fransa’daki evine ve dolayısıyla kitaplıklarına hayran kaldım. Her iki evin de kendine münhasır bir tarzı var ve ikisi de kitaplar tarafından işgal edilmiş.

Bibliostyle - Nina Freudenberger

Kitapta aklımda kalan bir diğer isim de Karl Ove Knausgaard oldu. Ünlü yazarın kitaplığı ve ofisi diğerleri gibi göze hitap etmese de yazarı çok yansıtıyor. Kahve kupalarında sigara izmaritleri görmek mümkün yazarın ofisinde ve gerçekten hiç rahatsız etmiyor insanı. İnsanların kitaplarıyla ilişkilerinin karakterlerini yansıttığını düşünen yazar kendisinin de özensiz olduğunu söylemiş. Ofisini gören herkes aynı şeyi düşünecektir eminim.

Kitapları hayatının merkezine oturtmuş insanların evlerini ziyaret etmek ve hikayelerini dinlemek isterseniz bu kitabı seveceğinizi düşünüyorum. Keyifle!

Hazır buradayken şu yazıya da göz atın derim: Kitaplık Nasıl Düzenlenir? 5 Farklı Kitaplık Düzenleme Fikri!

Bibliostyle - Nina Freudenberger

Hardie Grant Books’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Bibliostyle – Nina Freudenberger

A room without books is like a body without soul.’ – Cicero

In Bibliostyle, interior designer Nina Freudenberger teams up with New Yorker writer Sadie Stein, and Architectural Digest photographer Shade Degges to celebrate the beauty of books and the personal touch they bring to the homes they live in.

Though books are beautiful objects in their own right, our connection to them goes beyond the physical. In every home featured in Bibliostyle, the library is the undisputed heart of the home, a place that holds the homeowner’s passions, values and stories in its books.

With its gorgeous photography, Bibliostyle offers a peek into the private libraries of passionate readers from all over the world and all walks of life, including Karle Ove Knausgaard, Art Spiegelman and Francoise Mouly, Silvia Whitman and Phillip Lim. Featuring an abundance of rare collections, floor-to-ceiling shelves and stacks upon stacks of books, Bibliostyle is a visual feast and inspiration for every bibliophile.

Menüye dön