Berlinli Apartmanı – Yaprak Öz

Berlinli Apartmanı daha önce Farahnaz’ın Çiçeği adlı kitabını okuduğum Yaprak Öz’ün korku türündeki ilk romanı imiş. Farahnaz’ın Çiçeği’ni zevkle okuduğumdan bu kitabını da kaçırmak istemedim.

Açıkçası son dönemde yaşadıklarımdan dolayı beni hiç yormayacak, sürükleyip götürecek kısa bir çerezlik romana ihtiyacım vardı. Bu kitap ilaç gibi geldi diyebilirim. Dört saatlik uçak yolculuğunda hem bana yaşadıklarımı bir anlığına da olsa unutturdu hem de yolun stresini aklımdan çıkardı.

Berlinli Apartmanı - Yaprak Öz

Berlinli Apartmanı rahat polisiyelerden hoşlanan herkesin seveceği bir roman olacak. Kadıköy’e de aşina iseniz daha çok seveceksiniz eminim. Oya, ilk kez bir ev sahibi olmuştur ve yeni evine resmen aşıktır. Bahariye’nin en güzel apartmanlarından birinde oturmanın keyifini sürüp, evinde çevirileriyle uğraşır. Ancak bir süre sonra apartmanda tuhaf şeyler gerçekleşmeye başlar. Komşuların gizli saklı yaptıkları, ortaya çıkan bazı gerçekler, saklanmaya çalışılan onca sır ve elbette apartmanla ilişkili onca ölüm Oya’nın ilgisini çekmiştir. Korkacağı yerde bu gizemin ortasına atlar ve bu esnada aşık olmayı da başarır.

Kafa dağıtmak, bir şeyleri unutmak, gerçek dünyadan bir anlığına da olsa uzaklaşmak istiyorsanız okuyun derim. Keyifle.

Oğlak Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Berlinli Apartmanı – Yaprak Öz

(…) Birden alev almıştım. Çığlık çığlığa ayağa fırladım, kazağımın önü göğsüme kadar alevler içindeydi. (…) Göğüs altımdan dizlerimin üst kısmına kadar alevler vücudumun ön kısmını sarmıştı ve hiç durmadan çığlık atıyordum, bir yandan da yumruklanan kapının sesi geliyordu kulağıma. (…) Sırılsıklam küvetin içine çöktüm. Yanarken hissetmediğim kadar büyük bir acıyla kıvranarak öylece kaldım. (…) kazağımı zorlukla üzerimden çıkardım. Eteği simsiyah közlenmişti. İçimdeki tişörtün karın kısmı tamamen yanmış, erimişti. Kot pantolonumun düğmelerini açtım, külodumun kenarlarının da köz olduğunu, karnımın, kasıklarımın ve baldırlarımın korkunç bir şekilde acıdığını fark ettim. Bir yandan ağlıyordum… Kadıköy Moda’nın en güzel apartmanlarından birindeki dairesine yeni yerleşen Oya’nın, gizemli ve sıra dışı apartman sakinlerinin sırlarının peşine düştüğü, sürükleyici, zaman zaman ürkütücü macerasına ortak oluyoruz.

Bu kitap Oğlak Yayınları ve Ruhu Doyuran Kitaplar’dan biri. Siz de bu okuma projesinde bana katılın; edebiyatın ve yemek kültürünün hayatımıza neler kattığını birlikte keşfedip keyfini çıkaralım.

Menüye dön