Benice – Metin Karayaka

Benice Metin Karayaka’nın yazdığı ve yetenekli mi yetenekli Rohan Daniel Eason’ın illüstrasyonlarını yaptığı bir çocuk kitabı. Tamamen tesadüf eseri buldum bu kitabı. Yazarın Türk olmasına rağmen İngilizce yazması ve hikayenin korsanlarla iligli olup, Yalova’da geçmesi beni çok meraklandırdı.

Benice - Metin Karayaka

Ayrıca dışarıda buz gibi rüzgar eserken ve bir yandan da yağmur yağarken, evde çocuk kitabı okumak gibisi yok diye düşünüyorum. Arada sırada siz de çocuk kitapları okuyor musunuz? Eğer böyle bir alışkanlığınız yoksa edinin derim. İnanın sizi hiç ummayacağınız kadar mutlu edebilirler. Kendinizi biraz daha şımartıp yanında çok sevdiğiniz sıcacık bir içeceği de ihmal etmeyin elbette. Neyse, gelelim kitaba.

benice yagcc86mur

Benice ve Türk korsanlar

Benice, 10-14 yaşları arasındaki tüm çocukların severek okuyacağını düşündüğüm bir kitap. Arkadaşlık ve aşkı pek hoş bir şekilde anlatırken maceralarından da eksik etmiyor. Aynı zamanda çocuklara doğa sevgisini de inceden inceye aşılıyor. Daha önce hiçbir Türk yazarın böylesi bir korsan hikayesi yazabileceğini düşünmezdim. Kanımca çok başarılı ve eğlenceli bir kitap çıkmış ortaya. Özellikle maceraya düşkün bir çocuk olsam bayıla bayıla okurdum sanırım. Bir de tabi kitabın İngilizce olması da cabası. Eğer çocuğunuz dil öğreniyorsa bu kitap onlara çok yardımcı olacak. Mutlaka göz atın derim. Keyifle!

Benice - Metin Karayaka

Yunka Publishing’den çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Benice – Metin Karayaka

You can’t ask for true friendship, because it’s not something anyone can just give. It grows over time. You share experiences, you play together, you help each other through the hard times. Then, one day, you’re looking back on those memories and you realize you have it, and that you wouldn’t trade it for anything.

Levend is just twelve when he meets Mr. Ben Ice, a gruff fisherman whose peg leg, eyepatch and hook hand all but prove a lifetime of piracy. But life in Yalova is hard, and if this intimidating figure can help Levend support his family, then he’ll gladly accompany him on the fishing trip of a lifetime – even if it’s packed with more danger, adventure and friendship than either of them could ever have expected.

As Levend discovers more and more about his would-be captain, he becomes embroiled in a dangerous pirate feud, a hunt for sunken treasure, and the chance to forge friendships that will last a lifetime – even if that only means the next few minutes. Confronted by timeless love and shocking betrayal, Levend must decide who he can trust and who’ll make him walk the plank.

Starring sharks, pirates, parrots, parents, lobster-popsters, Seabubbles, Giant Yang Yang, Little Fan Fan, aunties, sisters, brothers and friends, *Benice *will take you on a journey that’s as heartwarming as it is hair-raising. Thrill to a swashbuckling adventure, wonder at the hidden truth, and cherish the kind of friends that will stay with you for life. Perfect for young readers starting to learn life’s most important lessons, *Benice* is a classic adventure suitable for all the family – the sort of story that will inspire nights reading under the covers and days sailing the high seas of imagination.

Menüye dön