Bebeler ve Püreler – Çiğdem Bakırcıoğlu Arslan

Bebeler ve Püreler Çiğdem Bakırcıoğlu Arslan’ın bol sevgiyle ve ince ince araştırarak yazdığı her halinden belli olan enfes bir püre tarifi kitabı. Ancak sadece tarif vermekle kalmayan bu kitabı çocuk sahibi olmak isteyen, çocuk bekleyen ve yeni doğum yapmış tüm annelerin ve babaların okuması gerek diye düşünüyorum. Mümkünse evdeki abla abi gibi diğer bireylerin de okuması anne babaya yardım açısından elbette şahane olabilir.

Bebeler ve Püreler - Çiğdem Bakırcıoğlu Arslan

Bebeler ve Püreler dört aylıktan sekiz aylığa kadar olan bebekler için birçok püre tarifi bulunduruyor. Tariflerin hemen altında tarifin içinde yer alan yiyeceklerin neye yaradığı ve içinde bulunan vitaminler gibi faydalı bilgiler de yer alıyor. Bu bilgiler hap niteliğinde verildiği için insan okurken bunalmıyor, sanırım en önemli kısmı da bu. Kitabı elinize alıp şöyle bir karıştırdığınızda zaten hemen okumak isteyeceksiniz emin olun çünkü illüstrasyonları da tasarımı da hayli keyifli. Eh bir de bebekler söz konusu olunca yemek alternatifi pek bulunmuyor; bu noktada kitap gerçekten bulunmaz bir kaynak haline geliyor. Ben uzunca bir zaman çocuk yapmayacak olsam da kitaplığımda böyle bir kitabın olması her ihtimale karşı iyi hissettiriyor. Kaldı ki bazı püre tariflerini yapıp dondurmayı planlıyorum. Eminim yazın hem sağlıklı hem de lezzetli şeyler yemek çok hoşuma gidecek. Keyifle!

Bebeler ve Püreler - Çiğdem Bakırcıoğlu Arslan

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Bebeler ve Püreler – Çiğdem Bakırcıoğlu Arslan

Anne sütünden ek gıdaya geçmek, ilk kez anne olanlar için zor ve heyecan verici bir süreçtir. Bu süreçte alınan yardımlar altın değerindedir. Bu kitap size bu süreci kolay atlatabilmenizde yardımcı olmak amacıyla kaleme alındı.

Bebeğime hangi ayda hangi sebze ve meyveleri yedirebilirim?
Bebeğimi ilk bir yıl hangi gıdalardan uzak tutmalıyım?
Hangi gıdalar bebeğime alerji yapmaz?
Hangi gıdalar bebeğim için gerekli vitamin ve mineralleri içerir?

Bebeler ve Püreler, bebeğinizin sağlıklı beslenmesiyle ilgili bunlara benzer birçok soruya yanıt bulabileceğiniz bir kaynak kitap.

Bebeğinizin aylık gelişimini takip edebilecek ve mini “püf”lerle hayatınızı bir parça daha kolaylaştıracak bu kitapta, minik gurmeniz için, balkabağı püresinden pancar püresine, avokado püresinden yabanmersini püresine kadar birçok sebze ve meyvenin püresini hazırlarken bu besinlerle ilgili önemli bilgiler de edinebileceksiniz.

Bebeler ve Püreler, minik gurmelerin ağızlarına layık, toplam 68 özel püre tarifiyle mama tabaklarını neşelendirmeye geliyor.

Bu kitap Oğlak Yayınları ve Ruhu Doyuran Kitaplar‘dan biri. Siz de bu okuma projesinde bana katılın; edebiyatın ve yemek kültürünün hayatımıza neler kattığını birlikte keşfedip keyfini çıkaralım.

Menüye dön