Batıda Fırtına – Latife Mardin

Batıda Fırtına Latife Mardin’in Doğu – Batı dörtlemesinin üçüncü kitabı. Serinin ilk iki kitabında olduğu gibi bu kitapta da bol bol entrika, savaş, farklı kültürler ve birbirinden güzel şehirler yer alıyor. İlk iki kitapta yer alan çözümlenememiş olaylar giderek büyümeye devam ederken, bu olaylara küçüklü büyüklü yenileri de ekleniyor. Uzun zamandır okuduğum en olaylı kitap serisi bu oldu sanırım.

Batıda Fırtına Doğu Doğudur ve Batı Batıdır’dan sonra yine aynı tonda, gayet rahat bir şekilde okunuyor. Bir yandan geleceğinin ne olacağını merak ettiğiniz bir çocuk, bir yandan sonlarının ne olacağını artık görmek için sabırsızlandığınız bir türlü birleşemeyen bir çift… İstanbul’dan Venedik’e, Venedik’ten Paris’e, Paris’ten Kahire’ye savrulan insanlar ve olayları takip ettikçe bu kitapta da diğer kitaplarda olduğu gibi Doğu ve Batı arasındaki farklar ortaya çıkıyor. Tarih boyunca hayran kalınan ya da dalga geçilen krallar, kraliçeler; savaş çıkarmak için her yolu deneyen devletler ve diğer yanda da aklıselimler… Her şeye rağmen güzellikleriyle insanları sürekli büyülemeyi başaran şehirler ve insanlar… Rengarenk bir dizi izliyor gibi hissettim bu kitapta da, bundan sonraki son kitapta her şeyin çözümlenmesini dört gözle bekliyorum. Keyifle!

Batıda Fırtına - Latife Mardin
Latife Mardin, Arif Mardin

Oğlak Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Batıda Fırtına – Latife Mardin

Doğu Batı Dörtlemesi” bütün hızıyla sürüyor… Daha önceki kitaplarda yaşanan maceralar bu kitapta gene İstanbul, Kahire, Berlin, Venedik, Londra, Paris, Lowden, Budapeşte, Berlin, Rhur ve Viyana merkezlerinde devam ediyor. Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, Fransa ve Mehmed Ali Paşa”nın Mısır”ı gene büyük aşklar ve maceralar dizisine arka plan görevi görüyor. İngiltere’de başlayan ve ülke ülke dolaşan tutkulu bir aşk bu kez Batı’daki fırtınalardan etkilenerek sürüyor. Dizinin önceki romanları olan Doğu Doğudur’u ve Batı Batıdır’ı sevenlerin ellerinden düşürmeyecekleri kitap olacak Batıda Fırtına.

Bu kitap Oğlak Yayınları ve Ruhu Doyuran Kitaplar‘dan biri. Siz de bu okuma projesinde bana katılın; edebiyatın ve yemek kültürünün hayatımıza neler kattığını birlikte keşfedip keyfini çıkaralım.

Menüye dön