Bad News, Patrick Melrose 2 – Edward St. Aubyn

Bad News, Patrick Melrose serisinin ikinci kitabı ve fark ettim ki ben bu seriyi bitirmeden okunmayı bekleyen diğer kitaplarıma dönemeyeceğim. Edward St. Aubyn insanın elinden bırakmak istemeyeceği bir seri çıkarmış ortaya. Bir de bunların yaşanmışlıklardan ortaya çıktığı düşündükçe, yazarı daha çok tanımak istediğimi fark ettim.

Bad News ilk kitaba göre kesinlikle daha sert ve soluksuz ilerliyor. Bu kitapta Patrick çocukluktan çıkmıştır ve artık yirmi iki yaşındadır. Ailesinden bağımsız yaşamaktadır ve tasasızca harcayabileceği kadar çok parası vardır. Ailesi zaten hayli zengin olduğundan, çalışmak zorunda da değildir. Bunların yanında Patrick bir uyuşturucu bağımlısı haline gelmiştir. Babasının ölümünü takiben, küllerini almak üzere New York’a gider. Kitap Patrick’in New York’ta geçirdiği birkaç günü anlatıyor sadece ama içine sanki bir ömrü yedirmiş gibi hissediyorsunuz okurken. Uyuşturucu peşinde koşarken yaşadıkları ve uyuşturu aldıktan sonra yaşadıkları çok gerçekçi bir şekilde anlatılıyor. Kendinden, ailesinden, hayattan ve genel olarak her şeye karşı duyduğu nefreti siz de hissediyorsunuz ister istemez. Böylesi bir kitabı nasıl oldu da bu kadar sevdim, şimdi düşününce aklım almıyor. Sanırım yazarın elinden çıkan her acınası durum, elmasa dönüşüyor.

Bad News, Patrick Melrose 2 – Edward St. Aubyn

Pan Macmillan Publishing’den çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Bad News – Edward St. Aubyn

Bad News is the second of Edward St Aubyn’s Patrick Melrose novels.
Now a major Sky Atlantic TV series starring Benedict Cumberbatch.

Twenty-two years old and in the grip of a massive addiction, Patrick Melrose is forced to fly to New York to collect his father’s ashes. Over the course of a weekend, Patrick’s remorseless search for drugs on the avenues of Manhattan, haunted by old acquaintances and insistent inner voices, sends him into a nightmarish spiral. Alone in his room at the Pierre Hotel, he pushes body and mind to the very edge – desperate always to stay one step ahead of his rapidly encroaching past.

Bad News was originally published, along with Never Mind and Some Hope, as part of a three book omnibus also called Some Hope.

Serinin diğer kitapları:

Patrick Melrose 1, Never Mind
Patrick Melrose 3, Some Hope
Patrick Melrose 4, Mother’s Milk
Patrick Melrose 5, At Last

Menüye dön