Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Allen Carr, adını yıllar önce duyduğum ve fakat katiyen ilgilenmediğim bir yazar oldu. Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu adlı kitabı bir de ağızdan ağıza hızla yayılan seminerleri ile ün kazanmaya devam ediyordu. Yine ilgilenmedim, para tuzağı dedim ve geçtim. Tesadüfen bri arkadaşımın bana verdiği kitaplar arasında görünce dün gece şöyle bir bakayım dedim. Kitabı iki buçuk saat içinde bitirmiş, evdeki tüm sigaraları, tütünleri, kağıt ve filtreleri bir poşete koymuş ve poşeti kapıya asmıştım. Kapının hemen üzerine de eşimin sabah görmesi için şöyle bir not yazdım; “Ben sigarayı bıraktım. Bu poşeti ister at ister sat. Akşam da hiçbir şey olmamış gibi hayatımıza devam edelim.”

allen carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Allen Carr ve farklı yaklaşımı

Allen Carr neden sigara içtiğimizi çok hoş bir şekilde anlatıyor. Neden bırakmanız gerektiği konusunda da size o kadar doğru bir şekilde yaklaşıyor ki inadına sigara içmek istemiyorsunuz. Genelde tiryakilerde (ki ben de onlardan biriydim) olan da budur. Biri size sigaranın ne kadar kötü bir şey olduğunu söylediği anda hemen bir tane içmek istersiniz. Konuyu oldukça basit ancak farklı bir şekilde ele aldığından etkisi büyük bir kitap diyebilirim. Sigarayı bırakmak istiyorsanız okuyun. Umarım siz de benim gibi hemen bırakırsınız. Temiz havalar!

Allen Carr sigarayı bırakmanın kolay yolu

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Allen Carr “Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu” yöntemi hakkında görüşler

Prof. Dr. Manfred Neuberger (Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi Başkanı):

“Allen Carr yöntemi kurumlar içerisinde sigara içme oranını etkileyici bir ölçüde düşüren tek yöntemdir. Araştırmalarımız gösteriyor ki, yöntem kurumlarda çalışanların sağlık ve memnuniyet derecelerini oldukça olumlu yönde etkiliyor. Allen Carr denediğimiz diğer yöntemlerden ciddi bir fark ile daha başarılı olmuştur.” (29.07.2004)

Prof. Dr. Judith Mackay (Dünya Sağlık Örgütü-WHO-Tütünsüz Dünya Başkanı):

“Allen Carr’ın çalışmalarını hiç çekinmeden destekliyorum. Pek çok yöntem onun bazı tekniklerini kullanmaya çalışıyor ama hiç birisi onun yakaladığı başarıya yaklaşmıyor.”

Ubeyd Korbey (Sigarayla Savaşanlar Vakfı Başkanı):

“Allen Carr’ın Metodu ile tiryakilere verilen 6 saatlik Allen Carr Seminer’ine hayatında hiç sigara içmemiş biri olarak katılmaktan büyük keyif aldığımı belirtmeliyim. 1994 yılından bu yana ömrünü sigara denilen insanlığın baş belası ile savaşa adamış bir Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı kimliğimle şunu ifade etmek isterim, sigara bırakmak isteyenler üzerinde son derece etkili olacak bir metot. Sigarayı beyninde çözmek isteyenlere yılların birikimi ve neredeyse dünyanın her yanında kazanılan deneyimle sunulan bir yöntem. Tiryakilerin kendilerine sunulan bu fırsatı kullanmamaları sigaraya başlamaktan sonra yapacakları ikinci büyük hataları olacaktır. Böylesine hayat kurtaran bir şansı dünyaya sunduğu için Allen Carr’ı kutluyorum.”

Menüye dön