Al Rennie – Clearwater Günlükleri

Yazın gelişiyle konserdir, etkinliktir derken ağır romanlara kafa yoramaz olunca hemen yaz kitaplarının peşine düşüyorum. Keyifle okunacak ve yormayacak kitaplar listesine bu yaz polisiye romanlar da eklemiştim. Okuduğum ilk polisiye ise daha önce hiç okumadığım Al Rennie’nin Clearwater Günlükleri adlı kitabı oldu. Rahat okunan bir yazlık polisiyesi olduğunu hemen belirteyim. Plajda biraz kovalamaca, aşk ve gizem istiyorsanız aradığınız kitap bu olabilir. Devamı da gelecekmiş, serinin ilk kitabıymış!

Al Rennie

Altın Bilek Yayınları‘ndan çıkan kitabın tanıtım yazısını aşağıda bulabilir, kitabı buradan satın alabilirsiniz. Keyifle!

Eski polis dedektifi Joseph Holiday, Clearwater kentinde bir kafede çalışan Mia’ya hayranlık duymaya başlar. Kısa zamanda ilişkileri ilerler ve Holiday, Mia’nın kız kardeşinin, kaza süsü verilmiş bir cinayete kurban gittiğini öğrenir. Bir süredir uzak durmaya çalıştığı polislik güdüleri harekete geçer ve olayı soruşturmaya karar verir. Bir yandan dosyaları ve olay yerini inceleyerek araştırmasını derinleştiren dedektif, diğer yandan Mia ile ilişkisini derinleştirmektedir.

Joseph Holiday, alışık olmadığınız tarzda bir dedektif. Al Rennie, yarattığı muzip, zeki ama çılgın polis karakteri, esprili ve ironik anlatımı ve her sayfada dozunu arttıran kurmaca gücüyle, okurunu alışılmadık bir polisiye öyküye çekiyor… Clearwater serisinin ilk kitabı olan Clearwater Günlükleri, düşündüğünüzden fazlasını sunuyor.

Menüye dön