Agnes De Lestrade – Büyük Sözcük Fabrikası

Büyük Sözcük Fabrikası Agnes De Lestrade’nin yazdığı ve Valeria Docampo’nun çizdiği sımsıcak, insanı hemen mutlu eden, gülümseten bir kitap. Elim çocuk kitabı yazmaya gitmiyor bu kitap için. Yediden yetmişe herkes okumalı bu kitabı diye düşünüyorum. Özellikle çizimlerini görmek, açıp açıp tekrar bakmak için kolay bir yerde durmalı. Belki her gece yatmadan önce bir doz beklemeyeceğiniz kadar mutlu edebilir sizi.

“Kiraz, toz, sandalye”. Siz bu üç kelimeyle ne yapabilirsiniz?

Kelimelerin parayla satıldığı, insanların sözcük fakiri olduğu bir ülkeyi anlatıyor Büyük Sözcük Fabrikası. Bir de tabi, kelimelerin çok ötesinde bir aşkı, saflığı, yetinmeyi, umudu, cesareti konu ediniyor. Resimleri o kadar güzel ki her bir sayfayı tekrar tekrar incelemek istiyor insan. Renklerinden mimiklerine, saçlarından kıyafetlerine hikayedeki herkesi çok seveceksiniz. Etrafınızda bir ufaklık varsa bu kitabı mutlaka alın. Ona hediye etmeden önce doya doya okumayı unutmayın. Sonra gidin bir kopya da kendinize alın. Arada sırada çocuk kitapları ile terapi yapmaya başlayın. İlk kitabın bu olursa, inanın sonrası gelecektir. İçinizdeki çocuklara!

büyük sözcük fabrikası Agnès de Lestrade
Büyük Sözcük Fabrikası’nın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Büyük Sözcük Fabrikası – Agnes De Lestrade

Bir ülke vardı ki orada yaşayan insanlar neredeyse hiç konuşmazlardı. Bu büyük sözcük fabrikasının ülkesidir. Bu garip ülkede sözcükleri söyleyebilmek için onları satın almak gerekirmiş.

Kalbini güzel Cemile’ye açabilmesi için küçük Özgür’e sözcükler gerekiyor. Ama nasıl? Çünkü söylemek istediklerinin tümü bir servet değerinde…

Menüye dön