Adı: Aylin – Ayşe Kulin

Adı: Aylin Ayşe Kulin’in zevkle okuduğum ilk kitabı oldu. Zamanında ne kadar popüler olduğunu çok iyi hatırlıyorum ki ben o zamanlar daha çocuktum. Üniversiteden öğretmenimle iki kişilik kitap kulübümüzü Türk yazarlara ayırıyoruz çünkü ikimiz de Türk edebiyatına gerektiği zamanı ayırmamışız. Baktık ikimiz de Kulin okumamışız hemen en popüler kitabını okumaya karar verdik, iyi de etmişiz. Aylin gerçekten çok etkileyici bir karakter.

Adı: Aylin - Ayşe Kulin

Aylin Radomisli Cates’in akılalmaz ölümü ile başlıyor kitap. Sonrasında Aylin’in hayli sıra dışı hayatı anlatılıyor. Kitabı birkaç saatte bitirdiğimde şaşkındım açıkçası; uzun zamandır beni bu kadar sürükleyen ve koltuğa bağlayan bir kitap okumamıştım. Ayşe Kulin’in taparcasına sevdiği Aylin, hakkında okudukça merakımın büyüdüğü bir kadına dönüştü.

Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve sevgisiyile hem istediği her alanda yükselmeyi başarmış hem de onca insanın sevgisini kazanmış, ilginç bir insan Aylin. Hayatını bunca ilginç kılansa her şeye rağmen içinden atamadığı o yetinememe durumu. Her şeyden çok çabuk sıkılan, kafasına koyduğunu yapan ve herkesi her şeyi çok sevebilen bir insansanız Aylin’de kendinizi bulabilirsiniz.

Türkiye, Fransa, İsviçre ve Amerika’da geçen kitap, sizi Aylin’in peşinden sürükleyecek, bir eşten diğerine taşıyacak. Çok seveceksiniz. Keyifle!

Hazır buradayken şunu da incelemek isteyebilirsiniz: Çocukluğun Soğuk Geceleri – Tezer Özlü

Everest Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım yazısı aşağıda, almak için de buraya: Adı: Aylin – Ayşe Kulin

Aylin Radomisli Cates, 19 Ocak 1995 Perşembe günü, evinin bahçesinde, o sabah evini temizlemeye gelen hizmetçisi tarafından, kendi arabasının altında ölü bulundu. Üstünde ve etrafta nasıl öldüğüne dair hiçbir iz yoktu. Bir hırsızın saldırısına uğramış değildi. Bir katille  boğuşmamıştı. Elbisesi yırtılmamış, tırnakları kırılmamıştı. Çorapları bile kaçmamıştı. Kaptıkaçtı tipi arabası, parke taşı döşeli dümdüz avluda, aklın alamayacağı bir nedenle kayarak, dört parmak yüksekliğindeki seti atlamış, meyil aşağı inmiş, ön tekerlekleri yolda, arka tekerlekleri duvara takılı durmuştu. Aylin, arabanın altına çaprazlamasına girmiş, sırtüstü yatıyordu. Üstünde abiye bir gri döpiyes, yakasında yarım ay biçiminde bir elmas broş, parmağında tek taş yüzük vardı. Otopsi raporuna göre, iki gün önce, Salı gecesi ölmüştü.

Türkiye’nin tartışmasız en ünlü kitaplarından biri Adı: Aylin, prenseslikten Amerikan ordusuna uzanan baş döndürücü bir hayatın romanı… 

Menüye dön