2011 kitapları ve 500 kült kitap

Yılbaşı nasıldı? Umarım hepinizinki tam da istediğiniz gibi geçmiştir. Benimki öyleydi. Sevgiliyle Victoria’s Secret Show izledik, domatesli makarna yedik ve birsürü film seyrettik… Sıcacık ev, kavgasız gürültüsüz, sakin sakin… Bir de tabii, sevgilinin yılbaşı hediyesi, “500 Essential Cult Books: The Ultimate Guide” adlı şahane kitabı evirip çevirdim gece boyu. Bu kitap yüzünden artık bir liste edinmem ve daha bilinçli okumam gerektiğini anladım ve  2011’de gerçekçi davranıp, 30 kitap okuyacağıma dair söz verdim kendime. Umarım bu sene sonunda burada en az 30 kitap yazılmış olur, yoksa gerçekten üzüleceğim.

500 cult

Okumam gereken 25 kitabın ne olduğunu biliyorum, hepsini özenle yazdım bir kenara, ama geriye kalan 5 kitap hakkında gerçekten bir fikrim yok. Belki siz bana birkaç kitap önerebilirsiniz, gerçekten sevinirim.

Okunacaklar arasında, okuyamadığım tüm Murakami kitapları, birkaç klasik ve Japon edebiyatından değişik kitaplar var. Bolca Murakami ve Japon edebiyatı okuyacağımdan sanırım yılın yarısı boyunca aklı bir karış havada gezeceğim. Kesinlikle değecek gibi görünüyor. Siz neler okuyacaksınız? (Benim gibi şimdiden liste yapanlarınız var mı acaba? Biraz deli işi gibi geliyor bazen ama, beni yeni kitap almaktan engelleyecek tek şey bu liste olacak sanırım.) Hepinize mutlu yıllar, bol bol okuyun bu sene!

Menüye dön