Kitaplık Kedisi Hakkında

Kitaplık Kedisi

Merhaba!

Kitaplık Kedisi sanatın her dalına aşık, popülerden ziyade alternatiflerin de değerini bilen, her şeyi merak eden, öğrenmek ve daha çok öğrenmekle gurur duyan insanların severek okuyacağını umduğum, kişisel kültür sanat güncesidir.

Burada neler var?

Kitaplar: Burada okuyacağınız kitap yorumları “çok satanlar listesi”nde gördüğünüz kitapları büyük ihtimalle içermeyecektir. Klasikler, modern klasikler, çağdaş dünya edebiyatı ve kurgu dışı kitaplar karşınıza çıkabilir. Aynı zamanda İlginç biyografiler ve sanat ile kurguyu birleştiren kitaplara da rastlayabilirsiniz. Arada sırada sevimli çocuk kitapları ve çizgi romanlara da yer veriyorum.

Filmler: Bu kategoride de daha çok bağımsız filmler, belgeseller, yarı belgeseller, kısa filmler, diziler ve sanat filmlerini bulabilirsiniz. Bunlar dışında korku türü hariç neredeyse her türde film hakkında da bolca bilgi var.

Sanat: Resimler, ressamlar, enstalasyonlar, fotoğraflar, illüstrasyonlar ve aklınıza gelebilecek her türlü sanat çeşidi bu kategoride. Sanatçılar hakkında hoş bilgiler edinirken çalışmalarını da görmek istiyorsanız tam size göre.

Kitap Dekor: Kitaplar, kitaplıklar, kütüphaneler evin olmazsa olmazlarından. Burada ilham alabileceğiniz birçok kitaplık resmi bulabileceğiniz gibi, dünyanın çeşitli yerlerinden kitapçıları ve kütüphaneleri de inceleyebilirsiniz.

Güzel Şeyler: Bu kategori kültür sanat dünyasından çeşitli haberleri; kitaplar, yazarlar, düşünürler ile ilgili farklı makaleleri içerir. Aynı zamanda kitap kapaklarını ve tasarımcılarına da ara ara yer veriyorum. Bir de tabi, batıl inançlardan kiraz ağaçlarına kadar değişik konularda kısa kısa bilgiler paylaşıyorum. Arada sırada beni mutlu eden şarkıları da paylaşıyorum. Oldukça güzel şeyler, mutlaka göz atın derim.

Projeler: Çoğu okuma serüvenlerinden oluşan çeşitli projeler yer alıyor burada. Size uygun olacak ya da hoşunuza gidecek çok çeşitli projelere rastlayabilirsiniz. Okuma listelerini seviyorsanız özellikle incelemekten zevk alacağınız bir bölüm olabilir.

Paylaşmadıktan ve diğer insanların fikirlerini almadıktan sonra öğrenilen hiçbir şeyin değerinin olmadığını, zevkinin de kalmadığını Kitaplık Kedisi’ni yazmaya başladıktan sonra daha net gördüm. Yorumlarınız, paylaşımlarınız ve beğenileriniz için çok teşekkürler!

Sitede kullanılan kedi görseli ise Susan Herbert’e aittir.

Menüye dön