Sesli Çocuk Kitapları Sakıp Sabancı Müzesi’nde!

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi çocuklar için birbirinden keyifli sesli çocuk kitapları hazırlamış. Müzenin web sitesinde kitapları hem dinleyebilir hem de aynı anda okuyabilirsiniz. Çocuklar için yapılmış çok keyifli bir iş çıkarmış müze ortaya. Siz de mutlaka ufaklığınızı alıp bilgisayar başına oturun derim.

sesli çocuk kitapları

Müzenin yaptığı basın duyurusunu da hemen ekleyeyim. “S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, çocuklara kitap okumanın farklı yollarını sunuyor. Sergiler için hazırladığı çocuk kitaplarını web sitesine yükleyen SSM, çocuklara hikayeyi hem dinleme hem de okuma imkânı sunuyor. Henüz okuma-yazma bilmeyen çocuklar için eğitici ve eğlenceli bir fırsat sunan uygulama kapsamında, “Ben Eserleri Koruyorum”, “Ben Rembrandt”, “Ben Venedik Taciri”, “Ben Dali”, “Ben Halı”, “Ben Cengiz Han”, “Ben Rodin”, “Ben Kitap”, “Ben Picasso” isimli 9 kitap bulunuyor. Hikâyelere, Sesli Çocuk Kitapları adresinden ücretsiz ulaşılabiliyor.”

sesli çocuk kitapları

Kitap mı e-kitap mı sorunsalı hala insanlar arasında konuşulmaya devam ederken, sesli kitaplar ironik bir şekilde sessiz sedasız piyasada kendini göstermeye başladı. Yabancı kitapların bolca sesli kitapları olduğunu ve çoğu kimsenin de yolda, uyumadan önce bunları dinlediğini filmlerde bile görmeye başladık. Dilimizde sesli kitaplar ise birkaç yerde yayınlandı ancak çok tutmadı. Yani en azından ben etrafımda sesli kitap dinleyen insana çok rastlamadım diyebilirim. Merak edip kendim de dinlemedim aslını isterseniz, neden bilmem bana hiç çekici gelmedi.

Herkes için sesli çocuk kitapları

sesli çocuk kitapları

Derken Sakıp Sabancı Müzesi’nin bu işini görünce çok mutlu oldum. Mutlu oldum çünkü çocukları kitap okumaya özendirecek her işe bayılıyorum. Sakıp Sabancı Müzesi’nin bunu herkes için ücretsiz yapmasına da ayrıca bayıldım. Havalar da soğumuşken evde minik bireylerinizle vakit geçirmek daha da zevkli olacak. Gözlemlediğim kadarıyla şimdinin çocukları zaten bilgisayarlar ya da akıllı telefonlar ile oldukça haşır neşirler. Bu tür teknolojik cihazların kullanıldığı her tür etkileşime de çok açıklar diye düşünüyorum. Şu durumda bilgisayarınızı karşınıza alıp çocuğunuzla birlikte birbirinden güzel bu 9 kitabı zevkle okuyabilir ve dinleyebilirsiniz. Kitapların illüstrasyonları da kendi içlerinde gayet şirinler aslını isterseniz. Sesli kitap olmasalar bile ilgi çekecek kadar tatlı görünüyorlar göze. Çocuğunuz yoksa bile içinizdeki çocuğu eğlendirmek için siteye bakın derim. Keyifle!

 

Menüye dön