Sanatçı ve Yazarların Günlük Rutinleri (infografik)

Sanatçı ve yazarların günlük rutinleri isimden isme o kadar değişiyor ki, aralarındaki farka, neyi neden o şekilde yarattıklarına biraz da olsa ışık tutabiliyor. Biz ise sevdiğimiz tüm sanatçı ve yazarların günlerini nasıl geçirdiğini her zaman merak etmişizdir. Ne zaman çalışıyorlar, ne kadar uyuyorlar, aileleriyle ne kadar vakit geçiriyorlar, başka ne yapıyorlar? Biz de bir gün bir şeyler yaratmak istiyorsak onlar gibi mi vakit geçirmeliyiz? Eğer öyleyse hangisi bize daha uygun?

full embed

Podio tarafından yapılan bu interaktif infografik 26 efsane ismi anlatıyor. Her birinin günlük rutinleri hoş bir şekilde gözler önüne serilmiş. Podio bu bilgileri Daily Rituals adlı kitap ve blogdan ve aynı zamanda farklı kaynaklardan edinmiş. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça kapsamlı.

work embed
Eğer bir yazar olmak istiyorsanız  (en azından hafta sonları) sevdiğiniz bir yazarı örnek alıp onun rutininde yaşayabilirsiniz. Eğer müzikle uğrşıyorsanız ve gece insanıysanız Mozart’ı önerebilirim. Ben sanırım William Styron’u seçeceğim. Uyku saatlerimiz aynı, çalışma saati ise oldukça ideal. Siz kimi seçerdiniz?

sleep embed

 

İnfografiklerin interaktif versiyonlarına buradan ulaşabilirsiniz. keyifle!

Menüye dön