Okur Sohbetleri Podcasti – Elif ve Simay Sunar!

Zimlicious‘tan Simay ile Okur Sohbetleri adında bir podcast hazırladık. Her bölümde farklıbir okuru konuk ediyor ve kitaplar üzerine sohbet ediyoruz. Bazen yayınevlerine bazen de yazarlara sataşıyoruz, dedikodu yapmaktan asla çekinmiyoruz ve lafımızı da esirgemiyoruz. Bol bol gülerken yeni kitaplar, yazarlar keşfediyor, kitaplar üzerine sohbet etmenin keyfini sürüyoruz.

Okur Sohbetleri Podcasti - Elif ve Simay Sunar!

Neden Okur Sohbetleri?

Okur Sohbetleri fikri bol bol podcast dinlerken ortaya çıktı. Kitaplar üzerine her zaman konuşulacak çok şey var ancak okurlar hakkında herhangi bir şey bulmak pek kolay değil. Yazarlar, çevirmenler, editörler, yayıncılar ve kitapçıları çoktan dinlediyseniz şimdi de bizim gibi okurları dinleyebilirsiniz. Simay’la birlikte okurlara hem ciddi hem sulu sorular soruyor, ne tür kitaplar okuduklarını inceliyoruz. Bu sayede eğer bir okurla zevklerinizin uyuştuğunu düşünüyorsanız onun önerdiklerini okuyabilir, kitaplığınıza yeni yazarlar ekleyebilirsiniz.

Tanıştığımız her okur sayesinde muhakkak yeni kitaplar keşfediyor ve her zaman okuduğumuz kitap türlerinin dışına çıkıyoruz. Bazen bir türe çok meraklı okurlarla karşılaştığımızda o türün en iyilerini soruşturmaya başlıyoruz, kısa yoldan güzel kitaplar ediniyoruz.

Okur Sohbetleri’ndeki konuklarımız okumayı hayatının önemli bir parçası haline getirmiş, düzenli olarak okuyan, okuyacaklarını özenle seçen, diğer okurlarla tartışan ve fikir alışverişinde bulunan insanlar. Kimisi planlı programlı okurken kimisi tamamen ruh haline göre seçiyor kitaplarını ama hepsi bıkmadan usanmadan mutlaka okuyor. Bize de okunmuş tüm o kitapları dinlemek isteyen herkesle paylaşmak kalıyor. 

Okur Sohbetleri’ne konuk olmak isterseniz bize @elifthreader ve @zimliciousbooks‘tan ulaşabilirsiniz. Simay’la yaptığımız bir diğer projeyi de buradan inceleyebilirsiniz: Simay’ın Favorileri.

Menüye dön