Neden Kitap Okuyan İnsanlarla Arkadaş Olmalısınız?

Neden kitap okuyan biriyle birlikte olmalısınız? Kendi adıma bunun için birçok cevabım var ve dünyada en çok sevdiğim insanların da iyi okurlar olması tesadüf değil. Sadece konuşacak ortak bir şey bulmak için de değil elbette. Kitap okuyan insanların okumayanlara göre çok daha farklı ilişkiler kurduğuna da her gün şahit oluyorum diyebilirim. Storypick‘te de bu başlıkta bir yazıya rastlayınca paylaşmadan edemedim. Sizi bilmem ama ben bu tür yazılar okuyunca daha çok okumak istiyorum.

Neden Kitap Okuyan İnsanlarla Arkadaş Olmalısınız?

Neden özellikle kitap okuyan insanlarla arkadaş olmalısınız?

Okumak çoğu zaman biraz ayrıcalıklı bir eylem olarak algılansa da çevrenizde okuyan insanlar varsa onların da ayrıcalıklı olduklarını içten içe biliyorsunuzdur. Çünkü sadece kitap okuyanlar bir vücutta birden fazla yaşam olduğunu bilirler. Sözcüklerin çok daha fazlasını ifade ettiğinin, hikayenin son sayfada sona ermediğinin farkındadırlar. Her zaman daha iyi arkadaşlar ve sevgililer olmuşlardır. Onlarla diğer insanlara göre daha rahat iletişim kurabilir ve onların sizi en derinlerinde anladığından emin olabilirsiniz. İşin en güzel tarafı da çoğu zaman eleştirilmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Yaptıklarınız ya da yaşadıklarınız onlar için çoktan okunmuş deneyimlerden biridir. Sizin, bu yaşadıklarınızdan çok daha fazlası olduğunuzu bilirler.

Neden Kitap Okuyan İnsanlarla Arkadaş Olmalısınız?

Kitap okuyan insanlar sizinle gerçekten konuşurlar. Onlarla sohbet ederken sıkılmanız pek mümkün değildir çünkü anlatacak çok şeyleri vardır. Okudukları milyonlarca küçük şeyin bir kombinasyonu oldukları söylenebilir. İyi ve kötü arasındaki ayrımı okuyarak çok daha fazla deneyimlediklerinden çoğu zaman daha iyi insanlar olmaya çalışırlar ve iyinin kıymetini bilirler.

Neden Kitap Okuyan İnsanlarla Arkadaş Olmalısınız?

Okurlar hayattaki küçük ve basit şeylerin kıymetini bilirler. Her küçük şeyde bir güzellik gördüklerinden onlarla yaşamak kolaydır. Söylenmeyen şeyleri anlamada da üstlerine yoktur. Onlara her şeyi söylemenize ihtiyaç yoktur, genellikle davranışlarınızdan ve bakışlarınızdan sizi anlarlar. Sizi belki de herkesten çok daha iyi tanıyabilirler.

Neden Kitap Okuyan İnsanlarla Arkadaş Olmalısınız?

Kitap okuyan insanlar yaratıcıdırlar ve düşüncelidirler. Bakış açılarını sıklıkla geliştirdiklerinden farklı düşüncelere açıktırlar. Sürekli bir şeyler öğrenmek onlar için bir eğlencedir. Öğrendiklerini de paylaşmaktan zevk alırlar. Dolayısıyla onlarlayken istediğiniz sürece bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Okumayı sevdikleri türlere göre birçok fikre sahiptirler. Bilgi almak isterseniz onlara başvurabileceğinizi bilirsiniz. Ve burada sayamayacağım kadar çok daha fazla neden… Siz her türlü keyfini çıkarmaya devam edin.

 

Menüye dön