Libreria Acqua Alta, Dünyanın En Güzel Kitapçılarından!

Kitaplık Kedisi’nde daha önce kaç kez Libreria Acqua Alta’nın fotoğrafını paylaştım bilmiyorum ama hakkında özel bir yazı yazmamıştım hiç. Nette dolanırken görünce hemen yazmak istedim. Ne zaman görsem hemen hayal kurmaya başladığım bir kitapçı olduğundan yakında Venedik’e gidecek olanlarınız varsa özellikle okusunlar derim. Kitap alışverişi yapmayı planlamasanız bile burayı mutlaka görün. Benim gibi Venedik’e gitmeyecek olanlarınız varsa da şimdilik fotoğraflarıyla yetinelim.

Libreria Acqua Alta

Okumayı seven insanlar için her kitapçı gerçekten çok hoş ve çekici bir yer olsa da özellikle butik kitapçıların yeri bir ayrı oluyor. Özellikle bu kitapçı, bir hafta sonu aktivitesi olarak kitaplara bakmaya gelmiş bir okur kitlesi için küçük küçük okuma alanlarına ve mis gibi kokan kitaplara sahipse, kısa zamanda her hafta mutlaka ziyaret edilen bir yere dönüşebiliyor. Bir zaman sonra burada çalışan insanlarla da kitaplarla da çoktan arkadaş olunuyor ve (varsa eğer) sorunları da hiç dert edilmiyor. Libreria Acqua Alta tam da böyle bir kitapçı. Gördüğünüz gibi hayli dağınık ve fakat insanı katiyen rahatsız etmiyor. Hangi kitabı nerede bulabileceğinizi bilemeseniz de pek önemi yok, oraya nasılsa vakit geçirmeye gittiniz… Girişinde dünyanın en güzel kitapçısına hoş geldiniz yazan Libreria Acqua Alta’nın bir girişi de kanal üzerinde.

Libreria Acqua AltaLibreria Acqua Alta

Libreria Acqua Alta, bir yüksek su kitapçısı

Libreria Acqua Alta, Yüksek Su Kitapçısı olarak çevrilebilir. Burada kitaplar olabilecek her yerdeler. Kitaplıklar yerine de gondol ve küvetler kullanılıyor. Kitapçının içindeki eşyaların bir şekilde suyla bağlantısı olduğu hemen göze çarpıyor, bu da içeriye çok hoş bir karakter katıyor. Daha da güzel olan yanı da kitapçıda bulunan ama bir türlü satılamayan kitaplar binanın bir parçası haline gelmiş durumda. Eski ansiklopedilerden meydana gelen bir duvar ya da merdivenlere rastlamanız mümkün.

Libreria Acqua Alta Libreria Acqua Alta

Libreria Acqua Alta içinde hem yeni hem de eski ve kullanılmış kitapların bulunduğu bir kitapçı. Birçok farklı dilde kitap bulmak mümkün ve on yıldır dünyanın her yanından gelen kitap severlere güzel anlar hediye etmeye devam ediyor. Kitapçının sahibi Luigi Frizzo yetmişli yaşlarında, beş dil biliyor ve Venedik’te bu enfes kitapçıyı açmadan önce dünyanın birçok yerini gezmeyi ihmal etmemiş.

Libreria Acqua Alta Libreria Acqua Alta

Menüye dön