Kitaplık Kedisi 2016’ya Girerken 2015’in Kısa Bir Özeti

kütüphane kitap

2015 kitaplarla geçirdiğim bir sene oldu. Geriye dönüp baktığımda kendimi hep kitaplığımın etrafında kitapları incelerken ya da rahat bir koltuğa gömülmüş okurken görüyorum dersem abartmış sayılmam. Birbirinden güzel okuma projeleriyle kitap okumayı hem kendim için hem de başkaları için daha eğlenceli bir hale getirdim diye düşünüyorum. Desteğiniz için çok çok çok teşekkür ederim.

kitaplık kedisi lebowski

Bu sene aynı zamanda Lebowski girdi hayatıma, evim bir anda daha neşeli bir yer haline geldi. Bir hayvanın arkadaşlığını ne kadar çok özlemişim anlatamam. Şimdilerde onsuz bir hayat düşünemiyorum bile. Özellikle birlikte kitap okuduğumuz zamanları sizinle Instagram‘da paylaşmak çok eğlenceli oldu. Umarım en azından birkaçınızı küçük ve tüylü bir arkadaş edinme yolunda biraz da olsa şevklendirmişimdir.

dolma kalem

Dolma kalemleri keşfettiğim bu sene aynı zamanda tekrar yazmaya başladığım bir sene oldu. Dünyanın dört bir yanına kartpostallar yazıp gönderirken, üniversiteden eski bir arkadaşımla da mektuplaşmaya başladık. Yaklaşık on beş sene sonra tekrar günlük tutmaya başladım. İnsanı ne kadar rahatlatan bir şey olduğunu unutmuşum, gerçekten çok iyi geldi. Ve aslında koca bir sene gülmelerim, ağlamalarım, özlemelerim, küçük küçük keşiflerimle geçti. Umarım sizinki de içinize sine sine geçmiştir. Gelelim kitaplara…

kitaplar

2015’in Kısa Bir Özeti

2015’te Simay’la birlikte Can’la Bir Sene‘nin ikinci senesini geride bırakmış olduk. Bu proje ikimizi de o kadar mutlu ediyor ki keşke bir sene en az 1000 gün olsa düşünüyoruz arada sırada…

Domingo Yayınevi’yle birlikte gerçekleştirdiğimiz Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2015 beni özellikle mutlu eden bir proje oldu çünkü çoğu insanın zevkle gerçekleştirdiği bir okuma projesi haline geldi. Sizinle birlikte okuyabilmek gerçekten başka bir keyif.

Sel Yayınları ile birlikte oluşturduğumuz A’dan Z’ye *Sel – Sel Yayınları’ndan Her Harfe Bir Kitap bu senenin en sevdiğim kitaplarını içerdiğinden çok severek yaptığım bir okuma projesi oldu. Bana gelen mesajlardan sizin de favori kitaplarınız arasına giren birkaç kitap olduğunu öğrenmek de harika oldu!

kitapkahve

2016’ya Girerken…

2016’nın en keyifli okuma projelerinden biri elbette Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2016! Bu proje için geçen sene olduğu gibi yine 20 kitaplık bir liste hazırladım. Kitap kapaklarını karıştırırken çok eğleneceğimiz bir sene olacak 2016!

Bu sene bir de Kitaplık Faresi ile birlikte Can Çocuk ile Büyülü Bir Yıl projesini gerçekleştireceğiz. Çocuk kitaplarının insanı iyileştiren bir tarafı var ve biz de yıl boyunca 52 kitap okuyup kendimize terapi yapacağız. Şimdiden kitaplarla birlikte tüketmek üzere muzlu süt depolamaya başladık!

Can’la Bir Sene 2016’da da devam ediyor. Kitaplarımızı seçtik ve çoktan listeyi hazırladık bile! Bizimle her hafta bir kitap okumak istiyorsanız bekleriz.

Kitaplık Faresi’yle aynı zamanda yeni kitaplar keşfetme peşine düştük. Delidolu Yayınları İle Her Aya Bir Kitap projesiyle daha önce okumadığımız Türkiyeli ve yabancı yazarları okuyacağız. İzmir’in mis gibi havasını taşıyan Delidolu’yu şimdiden çok sevdik!

Her Ülkeden Bir Kitap Okuma SerüveniÖlmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap Listesi ve Sinek Sekiz Kitaplığı projeleri de tam gaz devam ediyor. Arada sırada ziyaret etmeyi unutmayın.

kitap

Menüye dön