Yatak Odasında Kitaplıklar! (Uykunuz Kaçabilir)

Yatak odasında kitaplıklar galiba biz kitapseverlerin eninde sonunda hayır diyemeyeceği bir dekorasyon fikri haline gelecek. Ne de olsa evin diğer kısımlarında kitaplara yer kalmayacak bir gün. Genel olarak yatak odasında kitaplıklar fikrine çok sıcak bakan bir insan değilim açıkçası. Uyumadan önce kitaplığa bakıp bakıp kitapları düşüneceğimden adım gibi eminim.

yatak odasında kitaplıklar

Okuyamadığım onca kitap uyutmayacak beni. Kalkıp okumaya çalışacağım gecenin bir köründe. O açıdan ve aslında biraz da dekorasyon açısından yatak odasında kitaplıklara yer açmadım. Ancak aşağıdaki gibi bazı yatak odaları da kitaplar olmaksızın ruhlarını kaybedecek gibi görünüyorlar. Ayrıca gözümü almayacak ve dolayısıyla uykumu kaçırmayacak kitaplıklara da denk geldim. Yatak odasını kitaplarla dolduran bir deli ben olmayayım diye sizinle de paylaşayım dedim.

Yatak odasında kitaplıklar

Yatak odasında kitaplıklar fikrini bana çok mantıklı bir hale getiren bir detay varsa o da kitaplığı yatak başlığı gibi konumlandırmak. Hem gece yatmadan gözümü dikip bakamayacağım hem de yattığım yerden oda daha sakin görünecek. Daha sakin görünecek diyorum çünkü kitaplar mükemmel şeyler olsalar da renkli kapakları göz alıyor. Bu gündüz sürekli görmek istediğim bir manzara olsa da özellikle uyumadan önce görmek istemediğim bir manzara açıkçası. Dolayısıla kitapların yatağın arkasında olması hoş bir durum. Ayrıca çok da şık görünüyor!

Yatak odasında kitaplıklar

Bu yatak odasında kitaplıklar sanki biraz fazla dekoratif olarak kullanılmış gibi olsa da yine de güzel görünüyor. Ben özellikle kitaplıkların üzerine asılan resimlere bayıldığımdan buna da hayır diyemeyeceğim.

Yatak odasında kitaplıklar

Çiniyi çok seven bir insan olarak bu yatak odasına bayıldım! Hem kitaplıklar yine göz almayacak şekilde yatağın arka yan kısımlarına yerleştirilmiş hem de odadaki sakin hava korunmuş. Ayrıca okuma lambalarının şıklığını görüyor musunuz?

Yatak odasında kitaplıklar ve cesur odalar

yatak odasında kitaplıklar

Bu yatak odası da hem siyahı çok seven hem de tüm kitaplarını yatak odasında görmek isteyenlerin çok seveceği bir oda olabilir. Ayrıca çatı katında bir oda istiyorsanız hayal kurmaya buradan başlayabilirsiniz.

Yatak odasında kitaplıklar

Koca internet aleminde en çok rastladığım bir görsel varsa o da budur sanırım. Mükemmel bir Paris stüdyosunun şahane bir köşesi! Evin devamını da buradan inceleyebilirsiniz: The Village

yatak odasında kitaplıklar

En çok aklıma atan bir fikir de bu fotoğraftaki gibi aslında. Küçük ve aslında sadece ciltsiz kitapların sığacağı bir kitaplık. Ne yer kaplıyor ne de insanın gözünü alıyor. Ayrıca sadece yatağın üzerine çıkıp kitapları incelemek de çok zevkli olabilir. Misafir odası için de harika bir fikir olabilir.

yatak odasında kitaplıklar

Renk konusunda takıntılı bir insansanız ne yapıp edip bu fotoğraftaki gibi kitaplarınızı tek bir renkte toparlayabilirsiniz. Belki de sadece yatak odanız için siyah kapaklı kitaplar alabilirsiniz. Biraz deliyseniz var olan kitaplarınızı siyah bir kapla elden de geçirebilirsiniz, neden olmasın? Bunun gibi güzel görünecekse ben de varım!

Ne dersiniz? Yatak odasında kitaplıklar iyi bir fikir mi?

Menüye dön